21.5.2010 otevřeno: 1846 x

Kvalifikace dorostenců na ME: skvělý vstup českých házenkářů!

Prvním dnem dnes byla odstartována kvalifikační skupina o postup na dorostenecké mistrovství Evropy 2010. V Dánsku o postup bojují čtyři celky, ze kterých budou po neděli známy dva postupující týmy.

Kvalifikace na ME dorostenců 2011 (Černá Hora)

Dánsko: Česko - Rumunsko 42:26 (17:10)

Prvních deset minut utkání bylo oboustranně poznamenáno nervozitou. Méně chyb přeci jen udělal soupeř, který se zkraje zápasu dostal do dvoubrankového vedení. Čeští hráči ale začali výborně bránit a skvělá defenziva byla podpořena výkonem brankáře Machalického. Díky tomu dokázali dorostenci vývoj utkání otočit a soupeři odskočit na výraznější branový rozdíl. Rozhodující zlom nastal začátkem druhé půle, kdy Češi pokračovali ve výborné obraně a rychlými protiútoky utekli soupeři už na rozdíl třinácti branek. Kromě brankáře Machalického se dařilo dirigentu hry Babákovi, v obraně dobře pracoval Užek a ve druhé půli se střelecky prosadili Vocásek a Zeman.

Do zápasu nenastoupili (na soupisce k utkání může být 16 hráčů) Petružela a Kanaloš.

Komentář trenéra Pavla Faráře: „velmi dobře nám dnes fungovala obrana 0:6, za kterou podal spolehlivý výkon brankář Machalický. Soupeř nás dnes ničím nepřekvapil, na hru, kterou praktikoval, jsme byli připraveni. Chtěl bych všechny hráče pochválit za koncentrovaný a bojovný výkon. Vítězství je naším prvním velmi důležitým krokem na cestě kvalifikací. Věřím, že se nám zítra podaří přidat i ten druhý, i když to proti Rakousku bude velice těžké.

Náš zítřejší soupeř hraje velmi dobrou agresivní obranu 1:2:3 až na 15-16 metrech. To by mohla být pro nás největší překážka. Jeho hráči jsou velmi rychlí na nohách a dokáží často vypichovat míče v soupeřově útoku a dostávat protivníka pod tlak. Velmi těžko se ale prosazují na postavenou obranu.

Zítra dopoledne nás čeká krátý taktický trénink s videem, ve 12 již odjíždíme na zápas. Ten hrajeme v hodinu a čtvrt vzdálené hale. Všichni hráči jsou zatím zdravotně v pořádku, což jsme samozřejmě rádi. V týmu panuje dobrá nálada. Děkujeme všem za podporu a za to, že nám drží palce, zítra se budeme snažit nezklamat.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Pyško – Šlachta, Drbohlav 1, Vocásek 6, Škvařil 1, Sýkora, Mlotek 5, Zeman 7, babák 7, Syřínek 3, Krahulec 7, Strýc 1, Užek 4

Nejlepší střelci Rumunska: Baican 7, Sandi 5

Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/1, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Sigurjonsson, Petursson (ISL)