Kvalifikace dorostenců na ME: prohra s Rakouskem

V dánském Skandenborgu pokračovala druhým dnem kvalifikační skupina 2 o postup na ME dorostenců v Černé Hoře. Dorostenecký národní celek si bohužel komplikoval svoji cestu na šampionát, když dnes podlehl Rakousku.

Kvalifikace na ME dorostenců 2011 (Černá Hora)

Dánsko (Skandenborg): Česko - Rakousko 26:29 (15:15)

V dnešním zápase se potvrdily slova o tom, jak těžké utkání na české dorostence čeká. Bohužel již naši hráči nepředvedli tak dobrý a koncentrovaný výkon jako tomu bylo ve včerejším zápase s Rumunskem a soupeři z Rakouska podlehli o tři branky. Do hry dnes nezasáhli Kanaloš a Šlachta.

Začátek zápasu se českému celku vydařil a dostal se do tříbrankového vedení. V další fázi se ale začal prosazovat již soupeř, který získal stejné vedení ve svůj prospěch. Čeští hráči zvládli výborně závěr první půle a dokázali srovnat na 15:15. Bohužel se nám vůbec nedařilo na postu spojek a soupeře jsme ze střední vzdálenosti téměř vůbec neohrozili. I přesto jsme se dokázali ve druhém poločase dostat do dvoubrankového vedení 21:19. Deset minut před koncem byl stav nerozhodný 25:25. Rakousko dvě minuty před koncem vedlo o dvě branky a Škvařil v tu chvíli dostal navíc přímou červenou kartu. Nakonec jsme soupeři, který posledních sedm minut vyhrál poměrem 4:1, podlehli 26:29.

Komentář trenéra Pavla Faráře: „po vyrovnané první půli, jejíž závěr se nám vydařil, bohužel ve druhém poločase nedošlo k žádné výrazné změně v naší hře a my jsme se nedokázali proti soupeři výrazněji prosadil. Zcela nám dnes vyhořeli hráči na postu spojek, kteří se nedokázali prosadit a to byl základní kámen úrazu. Musím přiznat, že soupeř byl dnes o ten kousek lepší, ke štěstí přidal navíc bojovnost a v tom nás předčil. O špatné střelecké produktivitě vypovídá i to, že jsme ve druhé půli dali jen jedenáct branek, z toho dvě ze sedmimetrového hodu. Bohužel ani brankáři dnes nepodali optimální výkon.

Prohrou jsme si bohužel zkomplikovali situaci, ale pořád jsme ve hře o postup. Při předpokládané výhře Dánska nad Rumunskem potřebujeme k postupu jakoukoliv výhru. Bude to samozřejmě velmi těžké, ale dokázali jsme v minulosti porazit Rusko, tak proč by se nám to nemohlo povést i proti Dánsku. Dokud naděje žije, pořád věříme v postup.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Pyško - Drbohlav 1, Vocásek 4, Škvařil 1, Sýkora, Mlotek 3, Zeman, Babák 7/4, Syřínek, ulec 9/1, Petružela, Stýc, Užek 1

Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/1, vyloučení: 5 (ČK přímá Škvařil) – 3, rozhodčí: Sigurjonsson, Petursson (ISL