22.5.2010 otevřeno: 2009 x

Kvalifikace juniorek na MS: drama zakončila úspěšná sedmička

Druhým dnem se dnes odehrávaly souboje také v kvalifikační skupině juniorek. České reprezentantky včera po bojovném výkonu, kdy ale nestačily na Srbsko, dokázaly získat bod za remízu s Polskem.

Kvalifikace juniorek na MS 2010 (Korea)

Srbsko: Česko - Polsko 25:25 (9:14)

Komentář trenéra Michala Červenky: "utkání mělo velmi podobný průběh jako včerejší zápas. Náš dobrý vstup podpořila Dederlová v brance a tak jsme se dostali snadno do vedení 4:2. V dalším průběhu 1.poločasu jsme se trápili ve všech herních činostech. Obrana ztratila důraz, v útoku jsme se horko těžko dostávali do šancí a ty jsme ještě navíc trestuhodně zahazovali. Jediné, co se z naší hry neztratilo, bylo odhodlání nedat svou kůži zadarmo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s obranným systémem 1:2:3 a zrychlili naši hru. Výsledkem byl tlak na soupeře, který začal také kupit chyby a i když to asi nikdo nečekal, od 15.min druhého poločasu se hrál vyrovnaný zápas. Závěr byl doslova infarktový - vyrovnání na 22:22, pak naše vedení 24:23. Lehká technická chyba v útoku, vedení soupeře 25:24, naše úspěšná powerplay, která byla zakončena faulem na brankovišti. Poslední sedmičku proměnila Jedličková. Bod v této situaci je ztrátou pro oba týmy. Pro nás je pozitivní, že jsme se ve druhém zápase dokázali vrátit z nepříznivého stavu do zápasu. Tentokrát to stačilo na bod. Zítra bychom v souboji s Ukrajinou potřebovali ke druhému místu oba."

Ve druhém dnešním zápase porazilo Srbsko Ukrajinu 24:16 a zajistilo si tak postup na MS.

Sestava a branky Česka: Dederlová, Roháčková - Mýlková 1, Romanczinová 1, Talašová 3, Borovská 6, Šviráková 4, Jedličková 6/4, Kubáčková 3, Adámková 1, Jandásková, Weisenbilderová, Burdová, Richvalská
Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/5, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Aghakishi, Aghakishi (AZE)