12.6.2010 otevřeno: 2705 x

Pět neproměněných sedmiček! Srbsko jde do odvety s náskokem čtyř branek

První utkání ze dvou vzájemných zápasů kvalifikace na MS 2011 mají za sebou házenkáři Česka a Srbska. Úvodní duel hostil náš soupeř ve vyprodané šestitisícové aréně v Niši.

Play-off o MS 2011 - Niš (SRB)

Srbsko - Česko 27:23 (16:9)

Naši házenkáři chtěli i v zápase v Niši zvítězit a vrátit tak soupeři dva roky starou prohru z této haly, kde se v červnu 2008 rozhodlo o postupu Srbů na MS 2009. Bohužel první půle byla v režii domácího celku, který neproměněných šancí našich hráčů využil k získání sedmibrankového poločasového náskoku.

Vyrovnaný byl pouze samý úvod střetnutí, již v průběhu první desetiminutovky se Srbové dostali do čtyřbrankového vedení 6:2 a český trenér Lipták byl nucen si vybrat hodně brzo oddechový čas. Za stavu 8:3 pro domácí přišlo první vyloučení v utkání a Češi hráli přesilovku. Ta pro nás bohužel nezačala šťastně, když jsme neproměnili již třetí sedmimetrový hod v řadě! Dva naše góly v zápětí ale zvedly náladu Čechů, když na ukazateli svítil po dvaceti minutách stav 8:5. V dalších chvílích ale přišla tříbranková série Srbů a z ní rezultovalo jejich vedení 11:5. Náskok soupeře se nám do poločasu snížit nepodařilo, naopak Srbové dvěma góly v závěru první půle zvýšili své vedení na 16:9.

Šešum při střelba přes české hráče Horáka a Juříčka

Čeští házenkáři se snažili hned v úvodu druhého poločasu aspoň částečně zkorigovat náskok soupeře a díky vyhrané desetiminutovce v poměru 5:3 snížili na rozdíl pěti branek 14:19. Náš tým ale přibrzdilo následné vyloučení, po kterém se dvakrát prosadilo Srbsko a vrátilo svůj náskok na původní sedmibrankovou hodnotu. I v dalších minutách soupeř držel 5-6gólové vedení, ke kterému přispěla i již pátá česká neproměněná sedmička!

Za stavu 23:17 si domácí trenér vybral oddechový čas. Po něm přišla série vyloučení na obou stranách a tak v rozmezí 42.-52.minuty padlo po jediné brance na obou stranách hřiště. Domácí házenkáři si i ve zbývajícím poločase udržovali náskok 5-6branek a to až do stavu 27:21 v 57.minutě. O chvíli později Češi proměnili svoji první sedmičku v utkání a snížili na 22:27. Za tohoto stavu si trenér Lipták si minutu před koncem vybral oddechový čas a Čechům se podařilo snížit již jen na čtyřgólový rozdíl 23:27! Tímto rozdílem také utkání skončilo, což je s ohledem na průběh střetnutí nakonec pro Čechy dobrý výsledek do odvety v Plzni.

Ta se hraje v sobotu 19. června od 15hodin v hale TJ Lokomotiva Plzeň. Házenkáři se do Čech vracejí zítra odpoledne.

Komentář trenéra Martina Liptáka: „zápas se nám vůbec nevydařil, když jsme se po celé utkání nedokázali dostat do tempa. Střetnutí bylo často přerušované a to nám nevyhovovalo. Výsledek je pro nás ale nakonec dobrý a kdybychom proměnili sedmimetrové hody, možná bychom i zvítězili. V začátku nás přibrzdily technické chyby, díky kterým se soupeř dostal k rychlým protiútokům a tříbrankovému vedení. Proti naší postavené obraně se již příliš neprosazoval, ale to stejné platilo i znaší strany. Srbové předvedli velmi dobrou obranu 0:6 se kterou velmi dobře spolupracovali jejich brankáři. V odvetě musíme udělat vše pro vymazání náskoku, v Plzni určitě nebude tak dusno jako bylo v hale v Niši, tam se nedalo dýchat. Věřím, že tak nepodařený zápas už nesehrajeme.“

Sestava a branky Česka: Štochl, Slabý - Nocar 2, Vítek 2, Vraný 1, Kubeš, Jícha 4/1, Filip 4, Sobol 1, Horák 3, Mráz 2, Juříček 2, Motl, Sklenák 2.
Sestava a branky Srbska: Pejanovič, Stanič - Sešum 8, Rnič 6, Dragičevič 4, Vujin 2, Nikčevič 4, Stojkovič, Bojinovič 1, Vilovski, Vučkovič, Mitrovič, Stankovič 1, Milosavlevič 1

Vyloučení: 5 -3, sedmimetrové hody: 2/2 - 6/1. Vyloučení: 5:3, rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.), diváků: 3000