23.7.2010 otevřeno: 1754 x

Z Hlohovce juniorka s jednou výhrou

Odvetná utkání proti Slovensku odehráli včera čeští junioři v Hlohovci. V konečném součtu dokázali třikrát svého soupeře porazit a jednou mu podlehli.

Dnes a zítra na juniory čekají poslední herní prověrky (utkání s Hranicemi, Karvinou) a ve čtvrtek pak ostrý start na ME proti Dánsku. Zápisy v elektronické podobě najdete zde (pravé menu).

1.utkání: Slovensko – Česko 24:30 (12:13)
I ve třetím zápase proti stejnému soupeři byli Češi úspěšní, když Slovensko porazili rozdílem šesti branek 30:24. Na začátku první půle si naši hráči vypracovali tříbrankový náskok, který se ale domácím podařilo postupem času srovnat. V poločase tak čeští junioři vedli jen těsným jednobrankovým rozdílem. Vyrovnaný byl stav ještě ve 40.minutě, pak se Čechům ale podařilo vypracovat si opět náskok tří branek, který postupně navyšovali až na rozdíl devíti gólů. V konečném součtu porazili Slovensko o šest branek.
Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „v prvním poločase jsme velmi dobře bránili, ale špatně jsme řešili koncovku a přechod do rychlého útoku. Díky tomu jsme nedokázali soupeři odskočit na výraznější rozdíl. Ve druhé půli se nám podařilo výbornou obranou a přechodem do rychlého útoku soupeři utéci a zbytku zápasu jsme již dominovali a soupeře k ničemu nepustili.“
Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý – Brož, Květoň 1, Sviták 2, Škvařil 2, Hrstka 6, Vinkelhöfer 2, Kolomazník 1, Horký 2, Strýc 1, Šustáček 1, Šůstek, Linhart 3, Monczka 3, Chudoba 6, Kastner
Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/2, vyloučení: 7 – 2, rozhodčí: Mandák, Rudinský

2.utkání: Slovensko – Česko 28:23 (15:9)
Ve čtvrtém vzájemném měření sil se Slovensko dočkalo první výhry. Domácí měli dobrý vstup do utkání a získali vedení 4:1. Jejich náskok se v průběhu první půle navýšil již na rozdíl šesti branek 11:5, aby v poločase vedli 15:9. Ve druhém poločase již čeští házenkáři nenašli síly soupeři vzdorovat a ten svůj náskok i nadále navyšoval a to dokonce až na rozdíl jedenácti branek. Ze stavu 28:17 se nakonec Čechům podařilo šňůrou šesti gólů v řadě snížit na konečných 23:28.
Komentář trenéra Vojtěcha Srby:  „v tomto zápase jsme měli velmi špatný vstup, neproměnili jsme hned čtyři brankové příležitosti a domácí získali náskok. To je povzbudilo, byli agresivnější, zatímco nám se rozsypal útočný systém a těžko jsme hledali i fyzické síly ve hře jeden na jednoho. Ve druhé půli se nám nepodařilo nic změnit, i přesto pro nás utkání dopadlo výsledkově slušně, když v závěru nás podržel v brance Adamík a dokázali jsme zápas zkorigovat.“
Sestava a branky Česka: Suchý, Adamík – Brož, Květoň 1, Sviták 6, Škvařil 2, Hrstka 1, Vinkelhöfer, Kolomazník 4, Horký 1, Strýc 2, Šustáček 1, Šůstek, Linhart 3, Monczka, Chudoba 1, Kastner 1
Sedmimetrové hody: 3/3 – 0, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Mandák, Rudinský