29.7.2010 otevřeno: 2304 x

ME juniorů: v prvním zápase Češi podlehli Dánsku

Dnes začal v Bratislavě prvním dnem evropský šampionát juniorů. Ve dvou halách v hlavním slovenském městě bylo odehráno osm zápasů, na české házenkáře čekal úvodní duel s Dánskem.

ME juniorů Slovensko – 1.den

Česko – Dánsko 21:29 (8:13)

Čeští házenkáři na úvod šampionátu narazili na jednoho z favoritů turnaje, mistra Evropy v této kategorii Dánsko. Zápas hned v úvodu poznamenaly technické chyby a neproměněné šance našich házenkářů, které soupeři dovolily rychle získat vedení 3:0. Dánové výborně bránili a Čechům se nedařilo přes jejich tvrdou a kompaktní obranu vůbec prosazovat. Navíc dvě dobré střelecké příležitosti neproměnil Hrstka a nedařilo se nám prosadit z prostoru spojek. Nepomohl ani oddechový čas, který si vybral trenér Srba za stavu 3:6 a v 17.minutě vedlo Dánsko 9:3. V poločase pak soupeř vyhrával pětibrankovým rozdílem 13:8.

V první půli se potvrdilo to, co se očekávalo, a to že prosadit se můžeme jedině dobrým přechodem do rychlého útoku. To se nám díky výbornému výkonu Adamíka v bráně ve druhé půli také dařilo a sérií pěti branek v řadě jsme ze stavu 8:15 dokázali snížit na rozdíl dvou gólů 13:15, později na 15:17. Přibrzdilo nás ale zbytečné vyloučení a Dánové pak potvrdili, že jsou jasným favoritem zápasu. Jejich pět gólů pak znamenalo navýšení náskoku na bezpečných 22:16 a soupeř v poklidu dovedl zápas do vítězného konce 29:21.

Komentář trenéra Dánska Ole Norgaarda: „Jsem spokojen se zápasem a s tím, jak se moji hráči rozhodovali. Český brankář nám zneškodnil velmi mnoho střeleckých příležitostí. Jsem potěšen naší obrannou hrou.“

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „nedokázali jsme se bohužel prosadit proti velmi dobré obraně 0:6 soupeře, když nám chyběl tlak z prostoru spojek. Díky brankáři Adamíkovi jsme se ve druhé půli dokázali přiblížit na dvoubrankový rozdíl, ale zápas pak jednoznačně rozhodla zkušenost a kvalita soupeřových hráčů, kteří dokázali během chvíle získat náskok zpět. Čeká nás Francie, která praktikuje obranu 1:5, skoro 1:2:3. Věřím, že na vysunutější typ obrany se nám bude dařit lépe prosazovat než na zasunutou 0:6. Rozhodně nás ale nečeká nic lehkého.“

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Květoň, Hrstka 3, Monczka 2, Brož 2, Šůstek 1, Linhart 2, Chudoba 6, Horký 1, Strýc, Šustáček 1, Vinkelhöfer 1, Kastner 2

Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/1, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Stark, Stefan (ROU)