31.7.2010 otevřeno: 2125 x

ME juniorů: Češi po prohře s Francií do druhé osmičky

Druhým dnem dnes pokračoval v Bratislavě juniorský šampionát starého kontinentu. V některých dnešních zápasech se již rozhodovalo o postupujících do další fáze šampionátu, ve kterém se příští neděli rozhodne o držiteli zlatých medailí. Češi dnes bojovali proti Francii.

ME juniorů: Česko – Francie 31:34 (16:18)

Absolutorium dnes za svůj výkon zaslouží čeští házenkáři, kteří ke druhému zápasu nastoupili proti Francii. Bylo jasné, že jen vítězství udrží pro Čechy šanci na postup ze skupiny a celé utkání k němu nebylo daleko, když šanci na výhru si neustále udržovali oba týmy.

Stejně jako v minulém utkání i tentokrát držel Čechy zpočátku dobrými zákroky brankář Adamík, na druhé straně byli naši hráči téměř stoprocentně úspěšní v útoku a udržovali si neustále těsné vedení. Jen škoda, že se na pravé straně nedařilo Linhartovi, kterého třikrát za sebou vychytal francouzský brankář a česká radost tak mohla být ještě výraznější. Francie zvolila proti našemu celku vysunutější obranu 1:5, která nám vyhovovala lépe než čtvrteční 0:6 defenziva Dánů. Prosazovali jsme se především z postu pivota (Brož i Kolomazník) a po nástupu Kastnera také z křídel (Kastner, Hrstka). Francie se poprvé ujala vedení v 17.minutě, ale Česko si svoje vedení ihned vzalo zpět. První poločas byl vyrovnaný až do 28.minuty. V závěru bohužel přišlo zbytečné vyloučení českého hráče a Francie toho využila k získání poločasového náskoku 18:16.

Na začátku druhé půle se soupeři při jeho další přesilovce podařilo získat vedení 22:19, ale naši házenkáři dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Soupeř ale opět odskočil a to díky výbornému individuálnímu výkonu svého hráče Mahe (v zápase vstřelil celkem dvanáct branek). Za stavu 23:26 a při dvojnásobném oslabení Čechů to s námi nevypadalo vůbec dobře. V tu chvíli navíc přišla hned tři sporná rozhodnutí v řadě, ale ani ta naštěstí Čechy nezlomila. Sedm minut před koncem snižoval Chudoba již na rozdíl jediné branky 28:29 a naši hráči i nadále srdnatě bojovali. Bohužel v tu chvíli opět zazářila individualita v podobě rozehrávky soupeře Mahe, který třemi brankami v řadě soupeře posunul opět o krok blíže k postupu. Naši hráči ještě dokázali vykřesat jiskřičku naděje, ale ta bohužel definitivně vyhasla s naší ukvapenou střelou a dalším francouzským gólem. Nakonec jsme soupeři podlehli rozdílem tří branek 31:34. Naším nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Kastner, autor šesti branek.

Všichni naši házenkáři podali vynikající výkon na hranici svých možností. Francie disponovala hned čtyřmi fyzicky velice dobře disponovanými obránci, které bychom v našem družstvu hledali jen těžko. Rychlost při individuálním uvolnění byla také výrazně větší na straně soupeře, naši hráči ale všechny tyto handcipapy nahrazovali nesmírnou bojovností a snahou. Z té bohužel v závěru pramenily i chyby, kterých zkušenější hráči hostí dokázali nemilosrdně využít ve svůj prospěch. Francie po druhém vítězství ve skupině doprovodí zřejmě Dánsko do finálové skupiny. Český celek čekají zápas o 9. - 16.místo.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „těžko se mi nyní hledají slova, to co jsme chtěli dokázat je nyní pryč. Proti utkání s Dánskem jsme zlepšili útočnou fázi hry a ofenziva také oboustranně v zápase převažovala nad obrannou činností. Dokázali jsme se prosazovat proti francouzské otevřenější obraně, ale bohužel ani naše nepatřila k nejlepším. Utkání bylo nicméně velmi vydařené, ale my jsme bohužel v průběhu celé druhé půle museli dotahovat náskok soupeře. V závěru jsme udělali o dvě technické chyby více a to nakonec rozhodlo o vítězsví Francie. Určitě se ale nemáme za co stydět, podali jsme solidní výkon a celý tým odevzdal maximum. Bohužel nám v zápase nepřálo ani sportovní štěstí, ale takový je již sport.“

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý – Hrstka 7, Monczka 3, Brož 3, Šůstek 1, Linhart 1, Škvařil 1, Chudoba 4, Horký 1, Šustáček 1, Vinkelhöfer, Kastner 6, Kolomazník 1

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Mrvica, Jurinovic (CRO)