1.8.2010 otevřeno: 2646 x

ME juniorů: na závěr skupiny prohra se Srbskem

Třetími zápasy dnes byly zakončeny základní skupiny juniorského ME. Čeští házenkáři nastoupili proti Srbsku, které stejně jako náš celek toužilo po prvním vítězství na šampionátu.

ME juniorů: Česko – Srbsko 24:30 (11:14)

Poslední utkání ve skupině sehráli dnes čeští juniorští reprezentanti proti Srbsku. Přestože ani jeden z týmů již neměl naději na postup do hlavní fáze šampionátu, oba celky bojovaly o dva body, které si v případě vítězství ponesou do skupiny o 9.-16.místo. Český tým zvolil proti soupeři poloosbní obranu na jeho nejlepšího hráče a střelce Djordice (hráč němekého Flensburgu), ale i přesto se robusní spojka soupeře dokázala často prosazovat. Ani dnes nám totiž příliš nefungovala obrana a soupeř toho dokázal často využívat. Přesto jsme ze začátku získali vedení 6:4, ale stejně jako v pozdějším průběhu hry, zabrzdilo nás vyloučení. Soupeř otočil třemi brankami v řadě na 7:6. I přes dvě neproměněné české šance z postu pivota jsme dokázali zápas zlepšenou obranou a přechodem do rychlého protiútoku otočit v náš prospěch. Čtyři české góly v řadě znamenaly stav 11:9 pro náš celek. Bohužel pak přišly dvě vyloučení v řadě, které nás stály nejen vedení, ale již tříbrankový náskok si díky tomu vybudoval náš soupeř. Po kombinacích na brankoviště Srbové vyhrávali čtyři minuty před koncem poločasu 14:11. Nám se naopak v oslabení nedařilo, v útoku jsme byli často pasivní a celých jedenáct minut nedali branku. První poločas tak skončil poměrem 14:11 pro našeho soupeře.

Milan Škvařil v utkání proti Srbsku

Nevydařil se nám ani začátek druhé půle, kdy Srbsko dvěma rychlými brankami zvýšilo již na 16:11. Českým házenkářům se podařilo v následujících minutách pozvednout hru v útoku a díky gólům z první a druhé vlny rychlého protiútoku bylo ve 36.minutě sníženo na rozdíl dvou branek 15:17. Nezadržitelný byl ale opět Djordic, který třemi góly v řadě pomohl svému celku získat zpět uklidňující náskok. Ještě jednou, ve 45.minutě po brance Vinkelhöfera, Češi snížili na dvougólový rozdíl 20:22. V dalších minutách však soupeř zcela ovládl hru, úsek mezi 46.-56.minutou vyhrál i díky velkému množství našich technických chyb poměrem 6:1 a získal výrazné vedení 28:21. V zápase pak Srbové zvítězili 30:24.

Ve skupině tak obsadili třetí příčku a dva body za výhru nad Českem si berou do další fáze šampionátu. Oba týmy pak budou hrát ve skupině o 9.-16.příčku, když se v meziskupině střetnou s celky Slovenska a Izraele. Zítra je na šampionátu volný den, zápasy pokračují opět v úterý.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „utkání rozhodlo posledních deset minut první půle, kdy jsme nebyli schopni se prosadit proti soupeřově obraně. Na konci druhého poločasu jsme zase udělali deset technických chyb a tak kvalitní protivník jako Srbsko je samozřejmě potrestal. Od 20.minuty jsme jen dotahovali a byli o krok pozadu. Když jsme se přiblížili na rozdíl dvou branek, tak jsme se sami sérií nevynucených technických chyb připravili o možnost lepšího výsledku."

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Květoň, Hrstka 5, Monczka 2, Brož 1, Šůstek 5, Linhart, Škvařil 4, Chudoba 2, Strýc 1, Vinkelhöfer 2, Kastner 2, Kolomazník