3.8.2010 otevřeno: 2183 x

ME juniorů: první vítězství Česka

Dnes se na mistrovství Evropy juniorů čeští házenkáři konečně dočkali prvního vítězství. V úvodním utkání druhé fáze šampionátu porazili Izrael a připsali si tak dva body do Intermediate group.

ME juniorů: Česko – Izrael 32:25 (19:11)

Prvním soupeřem v tzv. Intermediate group byl pro český celek tým Izraele. Ten stejně jako naše družstvo zatím na turnaji nezískalo ani bod a oba týmy chtěly již tuto nelichotivou bilanci změnit. Oba týmy vstoupily do zápasu s obranou 1:5, ve které se o poznání lépe dařilo našemu celku. Díky pozorně chytajícímu Adamíkovi v naší brance a rychlým protiútokům (první i druhá vlna) se čeští házenkáři brzo dostali do čtyřbrankového vedení. Soupeřovi se dařilo skórovat především z prostoru pivota, kam si sbíhali jeho křídelní hráči. I v dalším průběhu první půle měli Češi navrh a nebýt několika zahozených vyložených šancí, mohlo být skóre v náš prospěch ještě výraznější. Nicméně v útoku se nám dařilo a dovolili jsme si zahrát i nacvičené akce do nahazovačky. Po jedné takové skóroval Šůstek a zvýšil naše vedení již na 13:6. Pět minut před koncem se čeští junioři dostali dokonce do desetibrankového vedení, aby ale v závěru polevili v koncentraci a několika chybami dovolili Izraeli snížit na poločasových 11:19.

Druhý poločas již příliš zajímavého dění na palubovce nepřines. Čeští házenkáři si opět vybudovali desetibrankové vedení 27:17. Stejně jako v první půli i ke konci druhého poločasu ale po ztrátě koncentrace a nepřesnostech v útoku soupeř dokázal snižovat až na konečný sedmibrankový rozdíl 25:32.

Česko si připsalo první vítězství a bodově tak dostihlo Srbsko a Slovensko. Tyto dva týmy dnes od 20hodin sehrají další utkání naší skupiny.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: "jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Po třech porážkách to pro nás nebylo jednoduché. Chceme se určitě porvat o co nejlepší umístění tak, abychom se dostali mezi nasazené týmy pro kvalifikaci o MS 2011. Cesta vede jedině přes vítězství nad Izraelí a Slovenskem a postup do skupiny o 9.-12.místo. Dnes rozhodl první poločas, ve kterém jsme měli velmi dobrý rychlý útok a neuvěřitelnou úspěšnost střelby, kdy jsme z 23 pokusů vstřelili 19 branek. Ty padly ale téměř výhradně z prostoru brankoviště. Ve druhém poločase jsme drželi výrazné vedení, pak jsme ale díky sérii vyloučení a poklesu koncentrace soupeři nabídli zkorigování výsledku."

Sestava a branky Česka: Suchý, Adamík - Hrstka 8, Monczka 4, Brož 1, Šůstek 3, Jelínek, Linhart 4, Chudoba 6, Horký 3, Šustáček 1, Vinkelhöfer 2, Kastner, Kolomazník

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/1, vyloučení: 6 - 8, rozhodčí: Fonseca, Santos, diváků: 200