4.8.2010 otevřeno: 2004 x

ME juniorů: festival neproměněných šancí vyhráli Slováci

Poslední utkání v tzv. Intermediate group završilo druhou fázi bojů na juniorském mistrovství Evropy. Čeští házenkáři dnes sehráli zápas proti Slovensku a bylo to jejich nejméně vydařené utkání na celém šampionátu.

ME juniorů – Intermediate group: Česko – Slovensko 25:27 (13:14)

Karty byly před zápasem rozdány jasně. Který tým v tomto utkání zvítězí, ten si zahraje o konečné umístění ve skupině o 9.-12.místo. Poražený pak bude bojovat o umístění na 13.-16.pozici. Ani jeden z celků nechtěl samozřejmě skončit mezi posledními a v první půli nebyla k vidění příliš pohledná házená. Oba týmy předváděly technické chyby, ale především zahozené brankové příležitosti. Potlesk si zasloužili snad jen oba brankáři, Adamík v naší brance a na slovenské straně Žernovič. Čeští házenkáři byli v průběhu první půle povětšinou ve vedení, které v 15.minutě po dvou brankách z rychlého protiútoku narostlo na rozdíl čtyř gólů 9:5. V dalších minutách ale Češi vyrobily sérii technických chyb a když se k tomu přidala ukvapená střelba, přišlo potrestání v podobě čtyřbrankové série ze strany Slovenska. Jeho hráči otočili stav na 10:9 v jejich prospěch a až do konce si udržovali vedení. Po další technické chybě nakonec slovenský hráč upravil na poločasových 14:13 ve prospěch domácích.

Druhá půle přinesla doslova festival neproměněných šancí, bohužel povětšinou v hlavní roli s českými házenkáři. Bylo až neuvěřitelné sledovat, co vše lze "neproměnit". Čeští junioři se sami dostávali pod tlak a snad i Slováci museli kroutit hlavami, jaké všechny pozice Češi odmítly proměnit v branku. Pět minut před koncem vedli Slováci již o tři branky 24:21. Naši hráči dokázali zabojovat a srovnat na 24:24. Ale jedno z mála světlých míst vystřídaly další zahozené vyložené šance a Slováci se již v koncovce nemýlili. V nehezkém utkání, ve kterém byli jako nejlepší hráči vyhlášeni oba brankáři, se nakonec radovalo Slovensko, které díky výhře bude hrát v lepší skupině o konečné umístění.

Na Čechy po zcela nevydařeném výkonu zůstávají zápasy v poslední čtveřici.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: "výsledek hrubě ovlivnil náš přístup hlavně v první půli, kdy jsme měli zápas velmi dobře rozehraný. Velmi dobře jsme si vytvářeli šance, ale laxně jsme přistoupili ke koncovce. Tím jsme soupeři dovolili se vrátit do hry a získat jednobrankové poločasové vedení. Ve druhém poločase jsme opět nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější šance, když se od nás v závěru odklonilo i štěstí a soupeři lze jen poblahopřát k vítězství."

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Květoň 1, Hrstka 5, Tesař, Monczka 5, Brož 1, Šůstek 1, Linhart 6, Chudoba 1, Horký 1, Šustáček, Vinkelhöfer 3, Kastner 1

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Stenrand, Birch, diváků: 550