5.8.2010 otevřeno: 1483 x

Mezinárodní turnaj dorostenců: na úvod výhra nad Polskem

U našich severních sousedů probíhá v těchto dnech mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentačních výběrů. Pro týmy je součástí závěrečné přípravy před blížícím se mistrovstvím Evropy v Černé Hoře.

Mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentací v Polsku: ČR - Polsko 40 - 29 (21:15)

Komentář trenéra Pavla Faráře: "do utkání jsme nastoupili s obranným systémem 0:6, který nám velmi dobře fungoval. Za obranou chytal spolehlivě brankář Machalický a dařil se nám přechod do rychlého útoku. Z něj jsme zaznamenali téměř polovinu branek (18 gólů). Od úvodu utkání jsme diktovali tempo a postupně navyšovali náskok. Před konce poločasu hráči polevili v důrazu a dovolili soupeři snížit na šest branek, když jsme v průběhu utkání vedli již desetibrankovým rozdílem. Tento výpadek nás potkal ještě v polovině druhého poločasu, kdy se soupeř přiblížil na dvě branky. To bylo ale vše co jsme mu dovolili. Zlepšenou obranou a důrazem v koncovce jsme opět odskočili a utkání dovedli do vítězství."

Ve druhém utkání porazili Francouzi Rusko 34:33. V dalším zápase čekají Čechy Rusové.

Sestava a branky: Hurt, Machalický - Petružela 4, Škvařil 5, Mlotek 3/1, Zeman 2, Krahulec 5/2, Drbohlav 2, Šlachta 2, Josef 1, Babák 7, Syřínek 1, Vocásek 2, Sýkora 6, Užek