6.8.2010 otevřeno: 1673 x

Mezinárodní turnaj dorostenců: Češi vítězi turnaje

Včera a dnes pokračoval mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentací v Polsku. Čeští házenkáři jej nakonec zakončili s bilancí jedné prohry a dvou výher a dokázali tak v turnaji nakonec zvítězit.

Mezinárodní turnaj dorosteneckých reprezentací

ČR – Rusko 36:37 (14:19)

Komentář trenéra Pavla Faráře: "v tomto utkání jsme vzhledem k jeho vývoji uplatnili postupně OS 0:6, potom jsme přešli na 1:2:3 a v konci utkání jsme hráli i systém 2:4. Jednoznačně jsme nezvládli utkání zhruba od 6.minuty a to hlavně neproměňováním vyložených brankových příležitostí. Soupeř toho využil a z RÚ nám postupně odskakoval až na rozdíl devíti branek. Na konci poločasu jsme dokázali výsledek alespoň zkorigovat. Vyšel nám vstup do druhé půle a podařilo se nám dobrou obranou a brankami z RÚ vyrovnat. Poté jsme již neustále prohrávali o jeden až dva góly. Nedokázali jsme ani jednou využít možnosti výsledek otočit. Opět nám v tom bránila velmi špatná koncovka z vyložených šancí. Chtěl bych ale poděkovat týmu za bojovnost a snahu zvrátit utkání. Dokázali jsme se zvednout z velmi nepříznivého vývoje utkání a opravdu jen proměňování vyložených příležitostí nám vzalo možnost utkání otočit."

Sestava a branky: Hurt, Machalický – Petružela 2, Sýkora 2, Syřínek, Krahulec 5, Užek 1, Drbohlav 5, Šlachta, Babák 1, Mlotek 9/4, Škvařil 3, Strýc 6, Zeman, Josef 2, Vocásek.

ČR – Francie 42:37 (19:18)

Komentář trenéra Pavla Faráře: "pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství v turnaji, museli jsme vyhrát. Začali jsme OS 2:4, který jsme poté změnili na 1:2:3. Dařil se nám opět rychlý přechod a tentokrát jsme výrazně zlepšili koncovku. Zhruba od desáté minuty jsme již vedli a vedení jsme udrželi do konce utkání. Výrazněji jsme odskočili až v posledních desti minutách. Velmi dobře jsme bránili, spolehlivě zachytali oba brankáři a hlavně dobře zahráli Babák, Mlotek a Vocásek na spojkách. Ale pochvalu zaslouží celý tým, který opět ukázal velkou bojovnost a vůli po vítězství."

Sestava a branky: Hurt, Machalický – Petružela 2, Sýkora 2, Syřínek, Krahulec 3, Užek, Drbohlav 1, Šlachta, Babák 8, Mlotek 11, Škvařil 3, Strýc 1, Zeman, Josef, Vocásek 11.

Gratulujeme českému celku k prvenství a věříme, že dobré výkony budou pokračovat i na ME v Černé Hoře.