6.8.2010 otevřeno: 1701 x

ME juniorů: po výhře nad Finskem budeme hrát o 13.místo

Poslední tři dny má před sebou juniorské mistrovství Evropy. V závěrečné fázi, ve skupině o 13.-16.místo, se čeští házenkáři utkali s Finskem a ani tentokrát to pro ně nebylo jednoduché střetnutí. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Fotogalerii z utkání najdete zde.

ME juniorů: Česko – Finsko 30:28 (16:13)

V dnešním zápase proti Finsku se rozhodovalo o tom, který z týmů si zahraje aspoň o 13.příčku v zítřejším utkání o umístění. Finy na šampionátu zdobí rychlost a střelba ze země a oba tytot atributy se také v utkání proti našemu týmu potvrdily. Soupeř vstoupil do utkání lépe a po dvou gólech z prostoru brankoviště vedl 2:0. Naši hráči naštěstí dokázali rychle zareagovat a dohrávkami z druhé vlny otočit stav na 3:2. V dalších minutách Češi získali 2-3brankové vedení, které ale zmařily naše technické chyby a nedostatek trpělivosti v útoku. Ta naopak zdobila našeho soupeře, který nekompromisně trestal chyby českých hráčů a dokázal ze stavu 8:11 čtyřmi góly v řadě otočit na 12:11. Závěr utkání naštěstí patřil našim juniorům, kdy jsme především díky brankám z prostoru křídel dokázali získat poločasové vedení 16:13.

Ani začátek druhé půle nezastihl Čechy v nejlepším rozpoložení a bojovní Finové srovnali díky dvěma brankám z prostoru brankoviště na 17:17. Zlepšená obrana a rychlé protiútoky přinesly našim barvám tříbrankové vedení, které postupně narostlo až na rozdíl pěti gólů 27:22 (49.minuta). Neúnavný soupeř ale nesložil zbraně a třemi brankami v řadě utkání zdramatizoval. Neproměněné šance Čechů a nevydařená přesilová hra (technické chyby) pak v závěru zápasu přinesly Finsku snížení již na rozdíl jediné branky 28:29. S pasivitou naštěstí Jelínek krásnou střelou ze země potvrdil výhru Čechů 30:28. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Marek Monczka.

Zítra se Česko utká s vítězem zápasu Rumunsko – Izrael opět ve 12:30.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Jsme zklamaní z naší hry a výsledků, kterých jsme tady zatím dosáhli, protože jsme po dobrých výkonech v přípravě věřili, že naše výsledky budou lepší. Neúspěchy se na nás určitě podepisují i po psychické stránce v těchto zápasech. I dnes to bylo na utkání vidět. Vedli jsme o pět branek, ale vlastní nedisciplinovaností a ukvapenou střelbou jsme soupeře dostali zpět do hry a v závěru jsme se museli strachovat o vítězství.“

Komentář trenéra Kekki Kaje (Finsko): "před zápasem s Čechy jsme věřili, že bychom mohli uspět, protože Česko zde má nejmenší tým na šampionátu. Bohužel jsme udělali technické chyby a trápily nás neproměněné šance, které nám znemožnily v zápase bodovat."

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Hrstka 7, Tesař 1, Monczka 4, Brož 2, Jelínek 2, Linhart 2, Chudoba 6, Horký 5, Šustáček, Vinkelhöfer 1, Kastner, Kolomazník

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/1, vyloučení: 4 (ČK Horký) - 4, rozhodčí: Mazeika, Gatelis (LTU), diváků: 300