7.8.2010 otevřeno: 2029 x

ME juniorů: Češi obsadili 14.příčku

Posledním zápasem zakončili čeští házenkáři svoje účinkování na letošním juniorském mistrovství Evropy. V závěrečném utkání šampionátu již nenalezli ani morální, ani fyzické síly a soupeři podlehli rozdílem tří gólů. PŘIDÁNA FOTOGALERIE.

Fotogalerii z utkání naleznete zde.

ME juniorů: Česko – Rumunsko 28:31 (13:14)

K zápasu o konečnou 13.-14.příčku nastoupili čeští házenkáři proti Rumunsku. Sedmizápasový maratón zanechává stopy na všech týmech a logicky tak přibývá technických chyb. Výjimkou nejsou ani Rumuni, kteří se na začátku zápasu jen pomalu rozehrávali a sérií tří technických chyb dali Čechům šanci získat rychle tříbrankové vedení 3:0. Češi, kteří nastoupili s Linhartem na pravé spojce, se dokázali dostávat do dobrých střeleckých příležitostí a zpočátku zápasu se jim je také dařilo proměňovat. Ve 14.minutě byl stav 6:3, ale Rumuni se postupem času dostávali do tempa a se snižující se střeleckou úspěšností našich hráčů snižovali postupně náskok Česka. Ve dvacáté minutě po dvou brankách z postu spojky Rumunsko srovnalo na 8:8 a naši trenéři si vyžádali oddechový čas. Po něm se nám opět podařilo získat těsné vedení, ale vyloučení Tesaře potrestal náš soupeř třemi brankami a rázem vedli Rumuni 12:10. Do konce poločasu se pak oba celky střídaly ve skórování, aby nakonec do šaten v poločase Rumunsko odcházelo s těsným vedením 14:13.

Na začátku druhé půle postihl české házenkáře šestiminutový brankový výpadek a Rumuni zvýšili svoje vedení na rozdíl tří branek 16:13. Až ve 36.minutě se v našem dresu poprvé ve druhém poločase prosadil Brož. S fyzickými silami odcházely i morální síly českých házenkářů a soupeř toho využil k navýšení náskoku na 23:18. Nepomohl ani český timeout, po kterém jsme sice dokázali umazat jednu branku z náskoku soupeře, ale tři góly Rumunů v řadě nakonec definitivně rozhodli o tom, že 13.příčku obsadí náš dnešní soupeř.

Český celek skončil na konečném 14.místě.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „soupeř měl v zápase větší vůli po vítězství a to rozhodlo. My jsme dnes zklamaní nejen z výkonu našeho týmu, ale také z přístupu hráčů. Kdybychom měli větší chuť do hry, mohli jsme zápas zvládnout. V zápase nám chyběla herní kázeň i herní disciplína.“

Komentář Raduta Titela (trenér Rumunska): „jsem šťastný, že jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Nevydařil se nám začátek zápasu, kdy jsme dělali velké množství technických chyb a umožnili tak soupeři získat vedení. Poté jsme ale zpřesnili obranu a dokázali utkání otočit v náš prospěch. Vítězství je důležité i pro morálku našich hráčů.“

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Květoň 1, Hrstka 4, Tesař, Monczka 4, Brož 2, Šůstek 1, Jelínek 3, Linhart 4, Chudoba 3, Horký 2, Vinkelhöfer 2, Kastner 2

Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/0, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Cernavskis, Bogdanovs (LAT), diváků: 200