12.8.2010 otevřeno: 2411 x

ME dorostenců: v úvodním utkání remíza se Švýcarskem

Osmi zápasy bylo dnes rozehráno dorostenecké mistrovství Evropy v Černé Hoře. Ke svému prvnímu utkání nastoupili i čeští házenkáři, kteří se střetli se Švýcarskem.

ME dorostenců: Česko – Švýcarsko 27:27 (13:12)

Český tým do zápasu vstoupil s obranou 2:4 a dokázal tím soupeře na dlouho zaskočit. Díky agresivní defenzivě dokázalo naše družstvo získat řadu míčů a vybudovat si tak postupně vedení rozdílem 2-3 branek. Dvakrát nám dokonce Švýcaři umožnili přesilovou hru díky tomu, že špatně vystřídali a na jejich straně bylo sedm hráčů v poli. Bohužel přesilových her, kterých jsme měli v zápasem celkem osm, jsme nedokázali patřičně využít. Švýcarsko praktikovalo rovněž agreisní obranu, ale rychlá kombinační hra Čechů jim dělala velké problémy a často naše hráče zastavovali jen za cenu již zmiňovaného vyloučení. Po vítězství v první půli o jdnu branku, jsme dokázali 1-2gólové vedení udržovat i nadále. Ve druhé půli se ale k velkému výkonu rozchytal brankář soupeře a pomohl svému týmu k otočení skóre ve prospěch Švýcarska. Závěr utkání byl velmi dramatický, Češi dvě minuty před koncem získali vedení 27:26, ale soupeř po sporném sedmimetrovém hodu srovnal na 27:27. V samém závěru utkání jsme ale mohli zápas dovést do vítězného konce, když jsme půl minuty před koncem mohli z rychlého útoku skórovat. Bohužel jsme vyrobili technickou chybu, ale ani soupeř toho naštěstí nevyužil ke vstřelení vítězného gólu, přestože si čtrnáct sekund před koncem jeho trenéři vyžádali oddechový čas k taktické poradě týmu.

Zítra čeká na Česko silné Slovinsko, které dnes porazilo Island 34:31.

Komentář trenéra Pavla Faráře: "dnes nám bohužel nefungovala naše největší přednost a to přechod do rychlého útoku. Navíc jsme se trápili v koncovce při vyložených brankových šancích. Určitě je pozitivem to, že jsme dokázali za nepříznivého stavu zabojovat a získat bod za remízu.
Ve druhém utkání nás čekají Slovinci. Je jasné, že pokud chceme postoupit, musíme bodovat. Věřím, že pokud podáme náš standartní výkon, jsme schopni soupeře porazit. Velkou předností Slovinska je přechod do rychlého útoku, na který si musíme dát velký pozor. V postupném útoku spoléhají na hru spojek a na střelbu ze střední vzdálenosti. Já ale věřím, že kluci dokáží opět zabojovat a zlepšeným výkonem soupeře porazíme."

Sestava a branky Česka: Hurt, Machalický - Drbohlav, Vocásek 9, Škvařil, Sýkora 1, Mlotek 2, Zeman 4, Babák 4, Syřínek 1, Krahulec 5, Petružela, Strýc, Užek 1

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4, vyloučení: 2- 8, rozhodčí: Nabokau, Kulik (BLR), diváků: 207