13.8.2010 otevřeno: 2197 x

ME dorostenců: vyrovnané utkání nakonec pro Slovinsko

Druhým dnem vstoupil do svého života dorostenecký evropský šampionát v Černé Hoře. Po včerejší remíze se Švýcarskem se opět představili i čeští reprezentanti, jejichž dalším soupeřem bylo Slovinsko.

ME dorostenců: Česko – Slovinsko 35:37 (14:17)

Slovinsko si včera poradilo s Islandem a v případě dnešní výhry tak mohlo zajistit postup ze skupiny. Naopak rozdělení bodů ve druhém včerejším zápase napověděl, že rozhodovat o druhém postupujícím se bude až poslední hrací den základních skupin. Čeští házenkáři chtěli dnes zvítězit a do zápasu vstoupili výborně. Po čtyřech brankách, kdy se třikrát trefil Krahulec, vedli Češi 4:0! V dalším průběhu si naši hráči udržovali 3-4brankový náskok. Vedení si naši házenkáři drželi do 17.minuty, kdy na ukazateli svítil stav 10:7 v náš prospěch. Pak přišly ale chvíle slovinského nejlepšího střelce Potocnika (v utkání vstřelil celkem deset gólů), který třemi góly za sebou srovnal stav utkání na 10:10. Dvakrát se nám ještě podařilo získat těsné vedení, ale závěr utkání patřil soupeři. Posledních pět minut vyhráli Slovinci 5:2 a celkově po první půli vedli 17:14.

Na začátku druhé půle narostl náskok soupeře na rozdíl pěti branek 20:15 (33.minuta), o čtyři branky vedli Slovinci ještě o deset minut později. Český tým se ale nadechl k náporu a čtyři naše branky znamenaly srovnání na 28:28 (48.minuta). Závěr utkání byl dramatický, dvakrát se nám podařilo znovu srovnat stav zápasu, ale Slovinsko vždy dokázalo odskočit na rozdíl 1-2branek. Dvě minuty před koncem vedl soupeř 36:34, ale Krahulec v poslední minutě zápas opět zdramatizoval. Úplný závěr však vyzněl pro soupeře, který svojí třicátousedmou brankou definitivně stvrdil vítězství ve svůj prospěch.

Ve druhém zápase dne vyhrálo Švýcarsko nad Islandem 33:24. V posledním zápase na naše hráče čeká celek Islandu, který zatím na šampionátu nezískal ani bod. Postupová matematika je jasná. Češi musí zvítězit bezpodmínečně v posledním utkání a to co největším rozdílem. Zároveň musí spoléhat na to, že Švýcarsko nebude bodovat v zápase proti Slovinsku.

Komentář trenéra Pavla Faráře: "podařilo se nám soupeře dostat pod tlak a udržovat s ním krok. Zejména velká bojovnost je prozatím naše obrovská devíza. Škoda jen, že jsme nedokázali utkání dotáhnout do vítězného konce. Soupeř opět potvrdil, že patří do světové špičky a závěr utkání zvládl lépe. Teď musíme spoléhat na pomoc Slovinců. Ale pořád je o co hrát a v neděli proti Islandu jdeme pro vítězství."

Sestava a branky Česka: Hurt, Machalický – Šlachta, Drbohlav, Vocásek 4, Škvařil, Sýkora 3, Mlotek 3, Zeman 4, Babák 2, Syřínek 1, Krahulec 13/7, Strýc 5, Užek

Sedmimetrové hody: 8/7 – 3/3, vyloučení: 8 – 9, rozhodčí: Sniurevicius, Mykolaitis (LTU)