17.8.2010 otevřeno: 2138 x

ME dorostenců: radost z prvního vítězství

Po dni volna, ve kterém se týmy rozdělily do čtyř nových skupin, pokračoval dorostenecký šampionát v Černé Hoře. Čeští reprezentanti se v úvodním utkání druhé fáze utkali s domácím celkem.

ME dorostenců: Česko - Černá Hora 38:27 (16:16)

Stejně jako náš tým, ani domácí družstvo zatím na ME nezaznamenalo žádné vítězství a toto chtěly oba celky změnit v prvním zápase jedné ze skupin o 9.-16.místo. Bylo jasné, že pouze vítěz si zachová šanci na postup do skupiny o konečné 9.-12.místo, ve které se stále ještě hraje o jedno postupové místo na MS dorostenců 2011.

Stejně jako v posledních dvou zápasech, i tentokrát se čeští házenkáři dostali hned zkraje utkání do dvoubrankového vedení. V 6.minutě to bylo po brance Vocáska 5:2, ale čtyři góly v naší síti v řadě převážily vedení na stranu domácího celku. O pár minut později to s naším týmem nevypadlo příliš dobře, když nejlepší střelec soupeře Vujovič zvyšoval na 11:7 (17.minuta). Chvíli pak černohorci vedli dokonce pětibrankovým rozdílem, ale naštěstí se našemu celku podařila závěrečná desetiminutovka první půle, kterou jsme vyhráli poměrem 8:4 a poločas tak skončil nerozhodně 16:16.

Vstup do druhé půle byl z naší strany vynikající a čtyřmi góly v řadě jsme získali výraznější vedení pro naše barvy. To náš tým nastartovalo k dobrému výkonu a čtyrbrankový náskok si češi drželi do 42.minuty. Pak přišly další světlé chvíle českého celku a další čtyři branky v řadě znamenaly odskočení již na 28:20 (46.minuta). Soupeř se až do konce zápasu nedokázal přiblížit a v závěrečných minutách pak ještě třemi góly Češi dotvořili konečný výsledek 38:27.

Náš tým se tak mohl radovat z prvního vítězství na šampionátu a udržel tak naději na postup do skupiny o 9.-12.místo. Zítra na náš celek čeká Portugalsko, které dnes podlehlo Islandu 28:31. Vítěz tohoto zápasu postoupí do lepší skupiny, poražený bude hrát o 13.-16.místo. Černá Hora dnešní porážkou s Portugalskem ztratila naději bojovat o lepší než 13.příčku.

Komentář trenéra Pavla Faráře: "dnes jsme hráli o poslední šanci být v lepší polovině horší půlky. Stejně jako domácí celek jsme museli bodovat, abychom si uchovali šanci hrát o 9 - 12 místo. V tomto utkání hráči vcelku svědomitě plnili defenzivní úkoly a spolehlivě zachytal především Hurt. Opět jsme se ale nevyvyrovali toho, že při mírném vedení v první půli již disciplína a plnění úkolů nebyla taková. Soupeř toho využil, ale do poločasu jsme to dokázali vyrovnat. Ve druhém poločase jsme toto již zvládli a postupně dokráčeli k vítězství. Poděkování hráčům za bojovnost a doufejme, že tento výkon dokážeme zopakovat zítra proti velmi nepříjemným Portugalcům."

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt - Šlachta 3, Vocásek 5, Škvařil 7/3, Sýkora, Zeman 5, Babák 6/1, Josef, Syřínek 5, Krahulec 1, Petružela 6, Strýc, Užek

Sedmimetrové hody: 4/6 - 4/4, vyloučení: 2 - 8, rozhodčí: Nabokau, Kulik (BLR), diváků: 350