18.8.2010 otevřeno: 2376 x

ME dorostenců: Česko bude hrát o 9.-12.příčku

Druhá radostná zpráva přišla z Černé Hory, kde pokračuje mistrovství Evropy dorosteneckých reprezentací. Čeští házenkáři dokázali navázat na včerejší vítězství proti domácímu celku a připsali si druhou výhru na šampionátu.

ME dorostenců: Česko - Portugalsko 29:21 (15:12)

Vítězství to bylo velmi důležité, neboť pouze lepší z dnešních soupeřů mohl postoupit do skupiny o 9.-12.místo a zůstat tak v naději na účast na MS 2011. Toho se zúčastní devět nejlepších celků z probíhajícího ME. I nadále tak mohou doufat po dnešním utkání také Češi, kteří porazili Portugalsko o osm branek a odsoudili tak svého soupeře k bojům ve skupině o 13.-16.příčku.

První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Přestože Portugalci v něm vedli pouze jedinkrát a to hned v jeho úvodu 2:1, nedokázali čeští házenkáři svému soupeři odskočit na výraznější brankový náskok. V úseku mezi 9. a 23.minutou bylo střetnutí zcela vyrovnané, jen jednou se našim házenkářům podařilo odskočit protivníkovi na rozdíl dvou branek. Za stavu 11:11 ve 23.minutě se ale Česku čtyřmi góly v třadě podařilo konečně soupeři utéci a v poločase pak Češi vedli 15:12.

Výborně nám vyšel také vstup do druhé půle, kdy jsme šest minut neinkasovali a naopak čtyřmi góly navýšili naše vedení na 19:12. Portugalsko se dokázalo ještě jednou vrátit do hry a jeho čtyři branky znamenaly zredukování českého náskoku na 16:19. Další minuty ale přinesly definitivní rozuzlení dnešního střetnutí. Deset minut Portugalsko nedokázalo skórovat, zatímco náš tým přidával jednu branku za druhou. Výsledkem bylo osmibrankové vedení 24:16 a do konce zápasu zbývalo deset minut. Ve zbývajícím čase se oba týmy naprosto pravidelně střídaly v úspěšném zakončování, takže Česko vyhrálo již zmíněným osmigólovým rozdílem v poměru 29:21.

V dalším zápase, který je na programu v pátek (zítra je na ME třetí volný den), se utkáme s vítězem druhé Intermediate group Ruskem. Úspěšnější z tohoto střetnutí si zahraje o konečné 9.-10.místo, poražený o 11.-12.příčku.

Komentář trenéra Pavla Faráře: "v dnešním zápase dokázali hráči dodržet taktické pokyny takřka po celé utkání. Výborný výkon podal Machalický v brance a je opět nutno hráče pochválit za bojovnost. Bohužel i v tomto utkání jsme se nevyvarovali výpadku, když znovu pod vidinou vedení 19:12 přišlo polevení v koncentraci jak v koncovce tak poté i v obranné fázi. K tomu jsme přidali 6 technických chyb během zhruba dvanácti minut. Naštěstí toho soupeř nedokázal využít a my jsme se dokázali vrátit k naší hře. Doufejme, že si tyto nedostatky odpustíme v utkání s Ruskem a že dokážeme zvítězit a posunout se opět o něco blíž k tomu 9. místu."

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt - Mlotek 5, Škvařil 4, Vocásek 4, Babák 3, Krahulec 3, Petružela 3, Syřínek 3, Šlachta 1, Strýc 1, Sýkora 1, Užek 1, Josef

Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1, vyloučení: 7 - 8, rozhodčí: Lah, Sok (SLO), diváků: 180