20.8.2010 otevřeno: 1933 x

ME dorostenců: Česko podlehlo Rusku, čeká jej boj o 11.místo

Tři poslední dny ubíhají z dorosteneckého mistrovství Evropy v Černé Hoře. Čtyři týmy ve skupině o 9.-12.místo si chtěly zachovat naději na poslední postupové místo na mistrovství světa dorostenců 2011.

ME dorostenců: Česko - Rusko 22:23 (13:13)

Mezi výše zmiňovanými celky byl i český tým, na který čekal vítěz druhé Intermediate skupiny Rusko. Naši házenkáři bohužel v dnešním utkání neuspěli a s Ruskem prohráli těsně 22:23. Vítěz si zahraje o 9.-10.místo s vítězným celkem z utkání Island - Polsko, naši házenkáři pak s poraženým z toho zápasu o konecné 11.-12.místo.

Po vyrovnaném průběhu první půle, kdy se oba celky střídaly ve skórování, skončilo první dějství důležitého utkání nerozhodně 10:10. Ve druhém poločase bohužel naši hráči podlehli nervozitě a to se projevilo v nízké úspěšnosti střelby, kdy se nám nedařilo stejně jako v první půli proměnit ani vyložené šance, a technických chybách. I přesto jsme dokázali se silným Ruskem uhrát výsledek 22:23, který bohužel znamená konec nadějím na přímý postup na MS 2011.

Poslední utkání čeká na naše házenkáře v sobotu proti soupeři ze základní skupiny Islandu. S tím jsme ve třetím zápase ME prohráli o čtyři branky a můžeme tak aspoň soupeři prohru ze základní skupiny vrátit.

Komentář trenéra Pavla Faráře: "v utkání, ve kterém šlo o možnost ještě si vybojovat 9. místo, jsme bohužel nezvládli ofenzivní činnost. Střetli jsme se se soupeřem, který se stejně jako my na šampionátu rozehrál k dobrým výkonům a svou výkonností rozhodně patří do první osmičky. Velmi dobrá defenziva se nám dařila celé utkání. Bohužel jsme toho nedokázali využít. Zejména ve druhém poločase jsme nedokázali uplatnit rychlý útok, který jsme zahráli pouze jednou. Chyběla zde osobní odvaha hráčů vzít toto na sebe. A pokud jsme to zkusili tak jsme udělali technickou chybu. Opět se bohužel projevila nezkušenost těchto mladých hráčů z takto těžkých a vypjatých utkáních. Naše úspěšnost střelby nepřesáhla 40 % a jen pro názornost jsme z desti rychlých útoků proměnili jen čtyři. Hráčům ale patří poděkování za obrovskou bojovnost a nasazení."

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt - Šlachta 3, Vocásek 4, Škvařil, Sýkora, Mlotek 1, Babák 3, Josesf, Syřínek, Krahulec 7, Petružela, Strýc 4, Užek

Sedmimetrové hody: 0 - 4/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Brkic, Jusufhodzic (AUT), diváků: 100