21.8.2010 otevřeno: 2036 x

ME dorostenců: Česko obsadilo 11.příčku

Finálový víkend je na programu na dorosteneckém mistrovství Evropy v Černé Hoře. Naši házenkáři dnes v repríze utkání ze základní skupiny nastoupili proti celku Islandu.

ME dorostenců: Česko - Island 32:30 (18:13)

Čeští házenkáři oplatili Islandu porážku ze základní skupiny 37:41 a v zápase zvítězili rozdílem dvou branek 32:30. Již v poločase vedli naši hráči o pět branek 18:13. Český celek tak obsadil na šampionátu jedenáctou příčku, Island skončil dvanáctý. Ve finále se zítra utkají celky Chorvatska a Španělska, o 3.příčku budou bojovat Němci a Dánové.

Komentář trenéra Pavla Faráře: "do utkání jsme vstoupili dobře a dá se říct, že jsme měli stále mírně navrch. Do poloču jsme si dokázali soustředěnou hrou vytvořit mírný náskok. Ve druhé půli  jsme pokračovali v dobré defenzivě. Ke konci utkání jsme se ale opět nevyvarovali výpadku a to zejména v útoku, kde nám chyběla osobní statečnost v zakončení a soupeř toho začal využívat k rychlým útokům. V hektické koncovnce se nám přeci jen podařilo úspěšně zakončit a utkání tak zvládnout. Stejně jako proti Rusku, i dnes citelně chyběl Zeman, který si přivodil zranění kotníku. Opět je nutné pochválit družstvo za bojovnost a nasazení, které bylo po celou dobu šampionátu. Je to velmi cenné pozitivum pro další práci."

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt - Krahulec 6, Vocásek 7, Babák 4, Mlotek 4, Užek 4, Strýc 3, Sýkora 2, Šlachta 1, Drbohlav 1, Josef, Petružela, Syřínek

Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/3, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Van de Beek, Egberts (NED), diváků: 100