27.7.2009 otevřeno: 802 x

Český tým podlehl Portugalsku

V posledním utkání páté kvalifikační skupiny o postup na Mistrovství Evropy házenkářů nastoupil český výběr proti domácímu Portugalsku. Čeští mladíci si vůbec nevedli špatně a proti zkušenějšímu soupeři odehráli dobrý zápas. Nakonec soupeři podlehli o tři branky.

zpravodajství z Fafe - Lucie Kantůrková

Portugalsko Portugal  - Česko Czech Republic  31:28 (14:9)

V posledním utkání kvalifikace o ME 2010 v Rakousku nastoupili čeští házenkáři ve Fafe proti Portugalsku. Ve velmi dusné atmosféře zaplněné haly se nehrála příliš pohledná házená. Oba týmy produkovaly technické chyby. Naše sestava, která chvílemi připomínala juniorskou reprezentaci bojovala, ale mladí hráči byli nervózní a svou daň si vybralo i neskutečné horko, které v hale panovalo. Úvod utkání vyšel domácímu celku, který vedl v 7.minutě 5:1. Postupem času jsme ale srovnali krok a po brance Mičkala to bylo ve 20.minutě již jen 10:8. Místo dalšího snížení ale přišly technické chyby a uhlídat se nám nedařilo ani portugalského pivota Costu. V poločase prohrávali naši hráči 9:14.

Začátek druhé půle pro naše barvy příliš optimisticky nevyzněl a soupeř si i nadále udržoval výraznější brankové vedení. Českému celku se vydařil úsek mezi 41.-45.minutou, kdy jsme dokonce po brance Čípa snížili na rozdíl jediné branky 23:22. Srovnání ale zkušenější Portugalci nedovolili a opět odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Další technické chyby pak definitivně vzaly naději na další snížení. Čeští házenkáři bojovali a zkušenějšímu soupeři, který nastoupil v nejsilnější sestavě, podlehli 28:31

Komentář trenéra Martina Liptáka: „odehráli jsme celkem dobré utkání, v prvním poločase bylo vidět že Hrstka a Petrovský jsou noví v týmu, ale fungovala nám velmi dobře obrana s brankářem Slabým. Když jsme se rozkoukali, byl náš výkon dobrý. Zbytečnými chybami jsme ale dali možnost soupeři získat náskok. Druhý poločas byl z naší strany lepší, hráli jsme v tempu a pokračovali v dobré obraně. Trochu jsme se trápili na obranu 1:2:3 a postihl nás desetiminutový výpadek. To je škoda, protože jsme mohli dosáhnout jiného výsledku. Ale celkové moje hodnocení je pozitivní, byl to z naší strany dobrý zápas a chlapci ukázali, že s nimi můžeme počítat do budoucna.“

Nejlepší střelci Portugalska : Magalhaes 6, Carneiro 5, Solha 4, Moreira 4

Česko : Mrkva, Slabý – Hrstka J. 2, Mičkal 2, Zdráhala 2, Vraný 5, Číp 6/2, Horák, Linhart 3, Petrovský 1, Hrstka M. 3. Stehlík 3, Hynek, Požárek 1

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Gjeding, Hansen (DEN), diváků: 2000

Tabulka skupiny:
1. Francie 12b (k dobru utkání s Lotyšskem)
2. Česko 12b
3. Portugalsko 10b
4. Lotyšsko 4b (k dobru utkání s Francií)
5. Lucembursko 0b

On-line zpravodajství:

- 25´
hezká a moderní hala ve Fafe, kde ale panuje obrovské dusno, se plní diváky a oba týmy se rozcvičují.
- 12´
končí rozcvička obou týmů, družstva se odcházejí připravit ke slavnostnímu nástupu
- 6´

- 4´
všichni hráči jsou nyní jmenovitě představováni, s českými jmény má portugalský komentátor obrovské problémy J
znějí státní hymny
17:00
utkání právě začalo, míč mají čeští hráči
průběžné zprávy budu vkládat každých pět minut

základní sestava: Mičkal, Hrstka M., Zdráhala, Stehlík, Číp, Vraný – Slabý.
Zdráhalu do obrany střídá Hynek, Hrstku střídá Horák

1´- 5
Na úvod utkání přišly nepřesnosti na obou stranách, naši házenkáři dvakrát neúspěšně vystřelili na portugalského brankáře Figueiru, na druhé straně nás dvakrát podržel brankář Slabý.
1:0 Carneiro z rychlého útoku
1:1 Číp proměňuje sedmimetrový hod za faul na pronikajícího Zdráhalu
2:1 ze spojky prostřeluje českou obranu Magalhaes