24.9.2010 otevřeno: 1722 x

Házenkářky prohrály na úvod se Španělkami

Úvodní dvě střetnutí mezinárodního turnaje házenkářek dnes viděli diváci v Chebu. České hráčky se v prvním střetnutí utkaly s celkem Španělska.

Zdroj: ČTK

Česko - Španělsko 21:24 (9:13)

České házenkářky podlehly v prvním utkání na turnaji o Štít města Chebu Španělkám o čtyři branky 21:25, když o čtyři góly prohrávaly již po poločasu. Trenérovi Janu Bašnému tak nevyšla premiéra u týmu.

"Přes prohru jsem spokojený. Holky ukázaly vůli jít za vítězstvím a to je důležité. Radost mám i z toho, že se za nepříznivého stavu nepoložily a proti čtvrtému celku z mistrovství světa sehrály vyrovnanou partii," řekl Bašný.

Vyrovnané skóre držely domácí hráčky jen čtvrt hodiny, poté ale nedaly deset minut branku a zkušenější Španělky toho dokázaly náležitě využít.

Ve druhém poločase zvýšil soupeř vedení až na rozdíl sedmi gólů, ale Češky dokázaly snížit na rozdíl dvou branek (17:19). Po pevné obraně skórovaly po rychlým protiútocích. O zdramatizování závěru se házenkářky připravily vyloučením a neproměněnými šancemi.

"Měli jsme dobré úseky v obraně i v útoku, ale problém byl v tom, že jsem to nedokázali vydržet celý zápas. A proti takovému celku bohužel takové výpadky mít nejde," konstatoval Bašný.

Sestava a branky Česka: Doláková, Ajglová - Zámorská 3, Keclíková 2, Salčáková 1, Růčková 2, Kutlvašrová, Vítková 1, Vojtíšková 5, Crhová, Matoušková, Martinková 3, Chmelařová 2, Tomečková 2

Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/0, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 500