29.10.2010 otevřeno: 1856 x

V dramatickém zápase vybojovali Češi druhé vítězství

Český rezervní tým dnes nastoupil ke svému druhému utkání proti domácímu Polsku. To kompletně přeházelo program turnaje, když podle původního plánu měli Ćeši s tímto týmem hrát již včera.

Mezinárodní turnaj Polsko

Česko B– Polsko B 30:29 (13:14)

Polský tým se chtěl před domácími diváky zákonitě vytáhnout a k výhře z prvního utkání proti Itálii přidat i druhé vítězství nad českým celkem. Začátek zápasu mu pak vyšel skvěle, když po chvíli Poláci čtyřmi brankami v řadě hned na začátku odskočili českému celku na 4:0. V desáté minutě pak na ukazateli svítil stav 7:3, ale poté se konečně začalo dařit českému celku srovnávat hru. V průběhu první půle bylo několikrát vyrovnáno, aby se Poláci před koncem poločasu dotali do těsného vedení 14:13.

Ve druhém poločase dlouho tahali Poláci za delší konec provazu a podařilo se jim opět získat vícebrankový rozdíl 25:22. Sedm minut před koncem ale Česko znovu srovnalo stav zápasu a pět minut před závěrečným hvizdem jsme získali dokonce první vedení v zápase. To záhy narostlo na rozdíl tří branek a vítězství již Češi v napínavé koncovce uhájili až do konce.

Poslední zápas sehrají Češi zítra proti Itálii od 9:30 hodin ráno a mají nakročeno k celkovému vítězství na turnaji.

Komentář trenéra Jana Hegara: „před zápasem jsme byli v poměrně těžké situaci, v prvním zápase se nám zranil Brykner a druhá pravá spojka Řezníček utrpěl svalové zranění. To dokázal nakonec překonat a v zápase pak podal výborný výkon. Tím se prezentoval také brankář Petržala, pochválit musím i Šika a důležité branky v oslabení přidali křídla Hrstka a Čadra. Celý tým dnes opět předvedl velmi bojovný a kolektivní výkon. Hráči dokonale plnili taktické pokyny a na konci dokázali dostat domácí pod tlak. Toto utkání nám přineslo další cenné zkušenosti a cením si přístupu hráčů k utkání.“

Sestava a branky Česka: Petržala, Krupa, Bavlnka – Lehocký 2, Hrstka 4, Čadra 4, Jurka 1, Šik 5, Petrovský 3, Bečvář, Mika 2, Řezníček 6, Krupa 1, Landa 2, Požárek, Šíra

Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/3, vyloučení: 5 - 4