30.10.2010 otevřeno: 2427 x

Česká rezerva vítězem turnaje v Polsku

V závěrečném střetnutí mezinárodního turnaje reprezentací se čeští házenkáři utkali s celkem Itálie. Ta v prvním zápase trápila domácí házenkáře a ani náš tým dnes neměl lehkou úlohu.

Mezinárodní turnaj Polsko

Česko B – Itálie 39:39 (18:19)

Předposlední zápas turnaje přinesl velké množství branek na obou stranách, takže diváci ve městě Wagrowiec se rozhodně nenudili. Oba týmy předvedly útočně laděnou házenou, která převážila obrannou práci obou celků nad tou útočnou. Českému celku se v defenzivě příliš nedařilo, ale ve stejném duchu probíhal zápas i na straně soupeře. Tomu se přeci jen v první půli utkání dařilo lépe a Češi tak po celou první část dotahovali 2-3brankový náskok soupeře. Deset minut před koncem zápasu se našemu týmu podařilo otočit utkání v jeho prospěch a získat až třígólové vedení. To ale Italové dokázali vymazat a zápas pak dovedli do remízového konce.

I přes remízu ale česko obsadilo první místo na turnaji, před domácím celkem a týmem Norska. Na čtvrté příčce skončil jediný tým, který na turnaj přijel s „A“ týmem a to Itálie. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš Roman Bečvář.

Komentář trenéra Jana Hegara: „Itálie hrála velmi dobře v útoku. Měla sehrané spojky, které disponovali velkou palebnou silou a vlemi dobře spolupracovali s pivotem. Ten byl fyzicky výborně disponován a dělal nám velké problémy. Po technické stránce jsme dnes nepředvedli nijak oslnivý výkon, obzvláště v obranné činnosti, ale musím opět celý kolektiv vyzdvihnout za velkou bojovnost, která jej zdobila po celý turnaj.“

Konečné pořadí turnaje:

1. Česko

2. Polsko

3. Norsko

4. Itálie.

Sestava a branky Česko: Bavlnka, Krupa, Petržala - Lehocký 1, Hrstka 6/2, Jurka 2, Čadra 4, Landa 2, Šik 4, Krupa, Bečvář 5, Mika, Petrovský 8, Řezníček 5, Požárek, Šíra 2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 1 - 1