30.10.2010 otevřeno: 3247 x

Češi i po Nizozemsku s plným bodovým ziskem

Ke svému druhému zápasu v rámci kvalifikace na EURO 2012 dnes nastoupili čeští házenkáři v nizozemském Almeru. Ani ve druhém utkání pak neměli se soupeřem problémy a dovedli jej do vítězného konce. Přidána fotogalerie.

Fotogalerii z utkání v Nizozemsku najdete zde.

Kvalifikace o ME 2012

Nizozemsko – Česko 25:33 (14:18)

Český tým zvládl i svoje druhé utkání kvalifikace na ME 2012, když v Nizozemsku porazil svého soupeře rozdílem osmi branek po poločasu 14:18. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří z kraje utkání vedli 2:0. To ale bylo jejich poslední vedení v zápase, v jehož zbytku dominovali čeští házenkáři. Již ve čtvrtině utkání vedli Češi o osm branek 15:7, aby v poločase domácí dokázali snížit na rozdíl čtyř branek 14:18. Ve druhé půli se jednou dostali Nizozemci na rozdíl tří gólů, ale Česko na to ihned zareagovalo odskočením na výraznější brankový rozdíl. Náš tým měl celé utkání pod svoji kontrolou a s výjimkou zmiňovaného úseku, kdy se dokázali domácí přiblížit, nepřipustil žádné drama. Celé utkání odchytal brankář Petr Štochl, který operoval za tradiční obranou 0:6. Stínem zápasu je zranění křídelníka Jana Sobola, který byl po úderu do obličeje odvezen na kontrolu do místní nemocnice. Jeho zranění by však nemělo být vážnějšího rázu.

Komentář trenéra Martina Liptáka: „nevěděli jsme, zda Nizozemci hned od začátku vyrukují s osobní obranou na našeho kanonýra Filipa Jíchu. Ale nestalo se tak a soupeř začal s očekávanou obranou 0:6. V první půli jsme udělali pár chyb v obranné fázi a Nizozemci dokázali odpovídat na naše branky. Ve druhé půli jsme již nepřipustili zdramatizování zápasu, když nám fungovala obrana i útok na postavenou obranu. Hráli jsme šedesát minut v tempu a dávali jednoduché branky. Nizozemci nemají špatný tým, ale dnes proti nám zkrátka neměli šanci.

Celkově jsem rád, že máme po dvou odehraných kolech čtyři body a můžeme v klidu myslet na březnové zápasy proti Norsku. Je zpátky ten tým, který odehrál ME, zpět je atmosféra v týmu i sebevědomí, které bylo pošramoceno kvalifikací proti Srbsku.“

Sestava a branky Česka: Slabý, Štochl – Nocar 3, Šulc, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš, Jícha 9, Filip 5, Sobol, Horák, Mráz 1, Juříček, Stehlík 5, Motl 1, Sklenák 6

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 7 – 4, rozhodčí: Schaller, Wutzler (GER), diváků: 1000

Fotogalerii z utkání CZE - GRE ve Zlíně najdete zde.

Autor: Radek Valerián