25.11.2010 otevřeno: 1946 x

V prvním zápase proti Slovensku Češky uspěly

Úvodní z dvojice přátelských utkání sehrály dnes české házenkářky proti týmu Slovenska. Pro oba celky bylo střetnutí přípravou na nadcházející první fázi kvalifikace na MS 2011.

1.přípravné utkání – Bystřice pod Hostýnem

Česko- Slovensko 27:26 (19:13)
České házenkářky neměly v úvodním střetnutí se svým soupeřem sebemenší problémy a ukázaly se ve velmi dobrém světle. Vydařil se jim začátek, kdy především díky střelecky disponované legionářce Zámorské brzo vedly o tři branky 3:0. Náskok naše házenkářky uklidnil a ty si již do poločasu vypracovaly výraznější vedení 19:13. To se jim v průběhu druhé půle podařilo i navýšit. Slovenky, které na rozdíl od naší sestavy nevystřídaly všechny hráčky, pak ale začaly velmi dobře bránit a pomalu ukrajovat z českého náskoku. To se jim nakonec podařilo, když se dokázaly dostat již jen na rozdíl jediné branky. To bylo ale z jejich strany vše.
V našem týmu dostaly příležitost všechny hráčky včetně obou brankářek. Velmi dobře zahrála střelkyně Martinková, která se dokázala prosazovat z větší vzdálenosti. Do zápasu dnes nezasáhly brankářka Raníková a hráčky Adámková se Štěrbovou, ale dá se očekávat, že ty se představí v odvetném střetnutí v Trenčíně. To se hraje v pátek od 19hodin.
Komentář trenéra Jana Bašného: „dnes se nám podařilo odehrát velmi dobrý první poločas. Je pravda, že v obou částech hry jsme si vybrali hluché místo, ale určitě jsme neměli strach o výsledek, byť nakonec skóre vyznělo o jedinou branku v náš prospěch. Ve druhém poločase jsme si sami zkomplikovali situaci. Nedařilo se nám hrát rychlý protiútok a na postavenou obranu jsme se přestali prosazovat. Když už se nám podařilo vytvořit si šanci, tak jsme ji zase neproměnili.
Ale zápas určitě hodnotím pozitivně a jsem rád, že jsme jej mohli odehrát. Získali jsme z něj plno cenných informací jak pro nás trenéry tak pro hráčky samotné. Slovensko ve druhé půli hrálo agresivní vysunutou obranu, kterou v podobném duchu praktikují i naše soupeřky v kvalifikaci Itálie. Zítra ráno nás čeká velice krátký trénink, taktická porada, kdy si probereme dnešní utkání. Určitě změníme typ obrany a uvidíme, jak budou hráčky schopny ji realizovat ve hře.“

Sestava a branky Česka: Satrapová, Ajglová – Zámorská 5, Keclíková, Luzumová 1, Poznarová 4/2, Salčáková, Růžičková 2, Kutlvašrová 1, Černá 3, Vítková 1, Hrbková 4, Martinková 6, Crhová
Nejlepší střelkyně Slovenska: Popluhárová 7/1, Stuparovičová 5/3, Jakubisková 4, Pileková 4
Sedmimetrové hody:  3/2 – 4/4, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Kosmák, Hanák