26.11.2010 otevřeno: 1780 x

Češky nedaly Slovenkám šanci

Ani v odvetném utkání proti slovenskému celku česká reprezentace, která se připravuje na kvalifikaci na MS, nezaváhala a i na půdě soupeře svého protivníka porazila. A tentokráte vysokým rozdílem jedenácti branek.

2.přátelské utkání – Trenčín (SVK)

Slovensko – Česko 19:30 (9:15)

Češky i ve druhém střetnutí prokázaly aktuální výbornou formu a svého soupeře vůbec nešetřily. Po včerejším jednobrankovém vítězství dnes naše házenkářky nadělily soupeři vysokou porážku 19:30.

Vstup do zápasu měly lepší Slovenky, které se v jeho úvodu ujaly vedení 3:1 a 4:2. V tu chvíli navíc měly k dispozici další možnost navýšení skóre, ale tomu zabránila několika zákroky brankářka Raníková. Díky tomu Slovensko neodskočilo a naopak Češky dokázaly srovnat hru na 7:7 (19.minuta). Zápas se nám podařilo zcela otočit v náš prospěch na 11:7 a již v poločase jsme vedli šestigólovým náskokem. Ve druhé půli náš tým díky kolektivnímu a zodpovědnému výkonu svoje vedení ještě navýšil až na konečných 30:19. Trenéři si ke konci zápasu vyzkoušeli také obrannou variantu 1:5 nebo hru Černé na postu pravého křídla.

V utkání se brankově znovu nejvíce prosadila Martinková se sedmi brankami. Do utkání nezasáhla brankářka Satrapová a při hře se neobjevily Kutlvašrová a Crhová.

Komentář trenéra Jana Bašného: „dnes nás čekal poslední přípravný zápas před samotnou kvalifikací a my jsme se trochu obávali, aby hráčky do zápasu šly tzv.na plno. Proto jsme se tým před utkáním snažili patřičně namotivovat. Začátek utkání nám ale nevyšel podle představ, v jeho dalším průběhu jsme se pak již dostali do tempa a vývoj utkání zvrátili v náš prospěch. Od začátku nám velmi dobře fungovala obrana, která v rozmezí 15. a 45.minuty dovolila soupeři vstřelil pouhé tři branky. Tím jsme Slovensku odskočili na rozdíl deseti gólů a zápas se pak již jen dohrával. Utkání nám vyšlo po všech stránkách, nechybělo nám ani potřebné štěstí. Pokud bychom tímto způsobem odehráli zápasy příští týden, tak nemám strach, že bychom si nezajistili postup do červnového play-off.“

Sestava a branky Česka: Raníková, Ajglová – Zámorská 2, Keclíková 1, Luzumová 4, Poznarová 5/2, Salčáková 2, Růčková 2, Kutlvašrová, Černá 2, Vítková 2, Hrbková 1, Martinková 7, Štěrbová 1, Adámková 1, Crhová

Nejlepší střelkyně Slovenska: Stuparovičová 4, Popluhárová 4, Blažeková 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Oťapka, Haščík