27.7.2009 otevřeno: 850 x

Dorostenky čekají v Srbsku utkání o 9.-16.příčku

Volný den dnes mají týmy na mistrovství Evropy dorostenek v Srbsku. V článku si přečtěte komentáře k zápasům v základní skupině i další program mistrovství Evropy. České házenkářky mají zatím na kontě tři prohry, další dva zápasy je čekají v úterý a ve středu.

1.utkání: Rusko  Russia  - Česko  Czech Republic 35:24 (17:7)

V prvním utkání se českým házenkářkám nevyvedl první poločas. Vyrovnaný byl stav pouze do čtvrté minuty, kdy Šárka Marčíková vyrovnávala na 2:2. Během pěti minut nám ale soupeř vstřelil pět branek v řadě a dostal se do vedení 7:2. Ve 12.minutě to bylo již 10:3 pro ruský celek a první poločas skončil desetibrankovým rozdílem ve prospěch Ruska. Ve druhém poločase jsme se soupeřem dokázali držet krok, ale na lepší výsledek to nestačilo. Dokázali jsme se přiblížit na sedmibrankový rozdíl 25:18, ale soupeř nakonec v utkání zvítězil 35:24. Našim házenkářkám se nedařila střelba z prostoru spojek, kde jsme z dvaceti dvou střel vstřelili jen šest branek.

Komentář trenérky Martiny Papežové: “Rusko má velmi dobrý tým. Nehráli jsme proti němu v prvním poločase dobře. Samozřejmě nejsem šťastná, ale ve druhé půli jsme ukázali, že můžeme být vyrovnaným soupeřem tomuto opravdu dobrému týmu.”

Sedmimetrové hody: 2/3 - 5/7, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Ilieva, Karabeska (MKD), diváků: 200

Sestava a branky Česka: Fialková, Roháčková - Pekařová 2, Beránková, Kulíšková 2, Weisenbilderová 2, Součková 2, Ryšánková 2, Marčíková 4, Janoušková 1, Očadlíková, Marčíková, Königová 4, Kubáčková 5

2.utkání: Česko  Czech Republic - Dánsko  Denmark 20:29 (10:14)

Do druhého utkání jsme vstoupili dobře a dvěma brankami Kubáčkové jsme vedli 2:0. Dánsko ale okamžitě reagovalo a otočilo na 3:4. Kubáčková pak opět srovnala na 4:4, ale to bylo naposledy, kdy na ukazateli svítil vyrovnaný výsledek. V poločase jsme ale ještě drželi nadějný výsledek 10:14. Na začátku druhé půle se soupeři podařilo zvýšit již na šestibrankový rozdíl, který postupně narůstal na konečných 20:29. Poslední českou branku vstřelila symbolicky naše nejlepší hráčka Kubáčková, která zaznamenala celkem deset gólů. Opět se nám nevedla střelba ze střední vzdálenosti (22 střel/7branek).

Sestava a branky Česka: Roháčková, Fialková, Pekařová 2, Beránková, Kulíšková, Weisenbilderová 2, Součková 2, Ryšánková, Marčíková Š. 1, Janoušková 2, Očadlíková 1, Marčíková Z., Konigová, Kubáčková 10/4

Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/3, vyloučení: 1 - 7, rozhodčí: Aghakishi, Aghakishi (AZE)

3.utkání: Česko  Czech Republic – Rumunsko  Romania 21:28 (8:10)

Bohužel ani ve třetím zápase základní skupiny nedokázaly mladé házenkářky bodovat. Tentokráte podlehly Rumunsku o sedm branek. Naše hráčky dokázaly se soupeřem držet krok po celý první poločas. Ve druhé půli byl stav ve 36.minutě 10:13, ale Rumunsku se pak podařila sedmibranková šňůra a Rumunsko tak definitivně převážilo vedení na svoji stranu. Našemu celku se tentokráte nedařila střelba z prostoru šestky a příliš se nedařilo ani brankařkám, které měly 22% úspěšnost.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Fialková – Pekařová 3/1, Beránková, Kulíšková 2, Weisenbilderová 3, Součková, Ryšánková 1, Marčíková Š. 2/1, Janoušková 5, Očadlíková, Marčíková Z. 1, Konigová 1, Kubáčková 3/2

Sedmimetrové hody: 4/5 – 4/4, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Leszczynski, Piechota

Konečná tabulka skupiny A
1. Rusko 4b
2. Dánsko 4b
3. Rumunsko 2b
4. Česko Czech Republic 0b

V další fázi šampionátu jsou družstva opět rozdělena do čtyř skupin. První dva týmy z každé skupiny postoupily do finálových skupin, ze kterých následně vzejdou semifinalisté mistrovství. České házenkářky jsou nyní ve skupině III, ze které první dva týmy postoupí do skupiny o konečné 9.-12.místo. Zítra o ni budou hrát s týmem Chorvatska, ve středu pak nastoupí proti Slovensku.