3.12.2010 otevřeno: 2182 x

Češky vysoko porazily Itálii, mají za sebou první krok

PŘIDÁNA FOTOGALERIE - Naprosto suverénně vstoupily házenkářky České republiky do kvalifikačního turnaje v Itálii. Proti domácím celku nezaváhaly a vysoko zvítězily.

Fotogalerii z utkání najdete zde.

Předkvalifikace play-off MS 2011 ženy

Česko – Itálie 38:22 (19:8)

Národní celek dnes narazil na papírově nejobávanějšího soupeře, kterému v domácím prostředí nedal šanci a porazil jej rozdílem šestnácti branek.

Vývoj střetnutí byl vyrovnaný pouze v jeho samém začátku, kdy se obě družstva střídala ve skórování. Postupem času ale začaly Češky jednoznačně utkání dominovat a postupně navyšovaly svůj náskok. Díky pozorné obraně se jim již do poločasu podařilo získat jedenáctigólový náskok. I ve druhé půli český celek pokračoval v soustředěné obraně, která dovolovala našemu týmu skórovat z rychlých protiútoků. Češky byly ale úspěšné ze všech pozic a jejich soupeř si s nimi vůbec nevěděl rady. V naší brance odchytala dvě třetiny Raníková, posledních dvacet minut ji zastoupila Ajglová. Díky vysokému vedení se na hřiště dostaly všechny hráčky sestavy a síly tak byly rozloženy na celý tým.

Ze sedmnácti hráček se do konečné šestnáctky pro kvalifikaci nevešla Tomečková, která ale přesto s týmem do Itálie odcestovala. V dnešním utkání do zápasu nenastoupily Crhová a Satrapová.

Komentář trenéra Jana Bašného: „všechny hráčky k zápasu přistoupily velmi zodpovědně, byť na nich byla cítit nervozita a to především u těch méně zkušených hráček. Zápas pro nás byl bezproblémový, pokračovali jsme v tom, co jsme začali již na turnaji v Chebu. V zápase se prostřídaly všechny hráčky a to nejen z důvodu ušetření sil, ale také kvůli přispění všech hráček k vítězství v zápsu. Předvedli jsme dnes kolektivní výkon s doboru obranou a fungovala nám stanovená taktika. Momentálně hrají Bulharky s Litevkami a zápas je zatím nerozhodný. Bude také důležité, kolik který celek ušetří sil.“

Sestava a branky Česka: Raníková, Ajglová - Zámorská 1, Luzumová 3, Poznarová 2, Salčáková 5, Růčková, Černá 5, Vítková 4, Hrbková 5, Martinková 7, Štěrbová 2, Adámková 3, Keclíková 1

Nejlepší střelkyně Itálie: Scamperle 10, Balsanti 3, Barani 2

Sedmimetrové hody: 0 - 7/5, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Pech, Vagvölgyi (HUN), diváků: 400