4.12.2010 otevřeno: 2133 x

Druhý krok splněn: Češky porazily i Bulharky

PŘIDÁNA FOTOGALERIE - Ani ve druhém zápase předkvalifikace o postup do play-off MS 2011 české házenkářky nezaváhaly a nad týmem Bulharska zvítězily suverénně vysokým rozdílem. Mají tak na svém kontě již dvě výhry, zítra je čeká závěrečné střetnutí s Litvou.

Fotogalerii ze druhého utkání najdete zde.

Předkvalifikace žen o play-off MS 2011 – ženy

Česko – Bulharsko 44:20 (22:12)

Bulharky včera podlehly Litvě a tak se dnes snažily o své první vítězství na turnaji. Jejich naděje trvala prvních patnáct minut, kdy se oba týmy střídaly ve skórování a stav tak vydržel vyrovnaný do skóre 8:8. Poté se českým házenkářkám podařilo získat čtyřgólový náskok 12:8 a zápas již byl pevně v jejich rukou. V poločase již vedly o deset branek, aby druhé půli již zcela dominovaly. Pozorná obrana opět dávala příležitost pro skórování z první i druhé vlny rychlého útoku. Celé utkání odchytala Satrapová, dnes se do sestavy nedostaly pivotka Adámková a další brankářka Raníková.

Komentář trenéra Jana Bašného: „Bulharky dnes z kraje utkání kousaly a díky tomu byl zápas chvíli vyrovnaný. My jsme pak zagresivnili obranu a zbytek zápasu byl již podobný tomu včerejšímu. Všechny hráčky se zapojily do hry a opět jsme tak mohli rozložit síly na celý tým. Jsem rád za vysoké vítězství i to, že holky zodpovědně hrály až do samého konce i přes vysoké vedení.

Zítra nás čeká Litva, která zde má podle mne nejkvalitnější tým. Některé její hráčky hrají v Německu a my jsme s nimi v posledním měření sil rovněž v kvalifikaci prohráli. Určitě si na soupeře musíme dát pozor, na první pohled vypadá Litva velmi dobře a má fyzicky dobře disponované házenkářky. Dnes se jí ale v zápase proti Itálii vůbec nedařilo, když udělala velké množství technických chyb. My si můžeme teoreticky dovolit v posledním zápase i prohrát, pokud by pak Itálie porazila Bulharsko, ale na to samozřejmě nechceme spoléhat a postup si vybojovat sami.“

Sestava a branky Česka: Satrapová, Ajglová – Zámorská 4, Keclíková 1, Luzumová 2, Poznarová 9/4, Salčáková 4, Růčková 3, Černá 3, Vítková 5, Hrbková 5, Martinková 4, Štěrbová 3, Crhová 1

Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2, vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Hatipoglu, Simsek (TUR), diváků: 200