5.12.2010 otevřeno: 2263 x

České házenkářky postoupily do play-off

PŘIDÁNA FOTOGALERIE - Národní tým házenkářek se po třetí výhře v řadě stal vítězem kvalifikační skupiny v Itálii a může se tak těšit na svého soupeře do červnového play-off. Celkem se na MS 2011 v Brazílii probojuje jedenáct evropských celků.

Fotogalerii k utkání naleznete zde.

Předkvalifikace o postup do play-off MS 2011 – ženy

Česko – Litva 37:21 (17:11)

Ani ve třetím zápase naší kvalifikační skupiny české házenkářky nezaváhaly a suverénním stylem si došly pro vítězství ve skupině. Nic na tom nezmění ani výsledek posledního střetnutí mezi Itálií a Bulharskem. Prvenství nás posouvá do červnového play-off, ze kterého vzejdou koneční účastníci MS 2011. Losování play-off proběhne o finálovém víkendu ME 2010, které začíná v těchto dnech v Dánsku a Norsku.

V dnešním zápase se Češky natrápily relativně nejvíce, když jejich soupeř vzdoroval zhruba do 18.minuty střetnutí. Naše házenkářky měly dobrý vstup do zápasu a záhy vedly 2:0. Litva ale dokázala otočit skóre na 4:2, vedení jí však dlouho nevydrželo. Na to zareagoval trenér soupeře oddechovým časem. Ten rezultoval ve vyrovnaný stav do třetiny dnešního utkání. Náš soupeř ale doplatil na to, že jeho tým táhly především dvě házenkářky a rychle jim tak ubývaly síly. Toho využila naše děvčata a z rychlých protiútoků utekla ještě do poločasu na rozdíl šesti branek 17:11. Ve druhé půli bylo již jen otázkou času, kdy soupeři definitivně „zlomíme vaz“. Litva nakonec rezignovala velice záhy a české házenkářky pak již jen s lehkostí navyšovaly skóre. Do utkání nezasáhly dnes Crhová a brankářka Satrapová.

Ve všech třech zápasech pak Češky potvrdily svoji jasnou převahu. My jim k jejich úspěchu srdečně gratulujeme a přejeme jim přijatelného soupeře do červnového play-off.

Komentář trenéra Jana Bašného: „dokud měl soupeř sílu, tak s námi dokázal držet krok. Pak jsme ale zápas bez problémů zlomili v náš prospěch a to i díky tomu, že jsme mohli prostřídat hráčky na jakémkoliv postu. Soupeř pak již ve druhé půli vzdal svoji snahu o odpor, ale já bych v žádném případě naši výhru nezlehčoval. Jak jsem říkal včera, s tímto týmem jsme před dvěma lety prohráli a jsem rád, že jsme jim mohli porážku oplatit.

V celém turnaji nám vycházelo to, co jsme si řekli a hráčky plnily taktické pokyny, kterým také věřily. Za nic jsme se neschovávali a již před turnajem jsme jasně řekli, že kvalifikační turnaj je jen přestupní stanicí na cestě na MS. Jsem rád, že se nikdo nezranil a chtěl bych tímto poděkovat i ligovým klubům, které hráčky dobře připravily a umožnily nám tak z jejich práce těžit i v reprezentaci.“

Sestavy a branky Česka: Raníková, Ajglová – Zámoská 3, Keclíková 2, Luzumová 3, Poznarová 1, Salčáková 1, Růčková 3, Černá 12, Vítková 3, Hrbková 1, Martinková 8, Štěrbová, Adámková

4. Bulharsko 0b

Pochopitelná radost zavládla v českém týmu po třetím vítězném utkání proti Litvě