6.1.2011 otevřeno: 2402 x

Novoroční turnaj: na úvod prohra s Maďarskem

DOPLNĚNO O KOMENTÁŘE - Čeští házenkáři dnes zápasem s Maďarskem vstoupili do mezinárodního turnaje. Ten se pod názvem Novoroční turnaj koná v polské Gdyni.

Novoroční turnaj – Polsko

1.utkání: Česko – Maďarsko 24:31 (10:13)

První poločas měl vcelku vyrovnaný průběh, i když se v něm Maďaři především díky brankám pivota Gála dostali do vedení 9:5. To dokázali naši házenkáři do poločasu snížit díky několika dobrým zákrokům brankáře Galii. Po prvním dějství tak náš soupeř odcházel do šaten s vedením 13:10.

Ve druhé půli se českému celku dařilo udržovat si Maďary na dostřel, když na svého soupeře ztráceli povětšinou 3-4 branky. Rozhodující pak byla poslední čtvthodina zápasu, kdy se soupeři podařilo výrazněji odskočit i díky třem brankám Zubaie. Maďarsko tak celkově zvítězilo o sedm branek 31:24.

Komentář trenéra Martina Liptáka: „první poločas byl z naší strany velmi dobrý a to jak v obraně tak v útoku. Drželi jsme nadějný stav, i když jsme dostali pár zbytečných branek z rychlých protiútoků po našich technických chybách. Ve druhé půli jsme bohužel doplatili na častá vyloučení, potřetí byl vyloučen také Prachař a naše defenziva tak byla značně oslabena. Maďaři získali výraznější náskok a k tomu se přidala naše špatná úspěšnost střelby, která dnes nemohla na tým připravující se na MS stačit. Je to určitě škoda, výhra soupeře byla zasloužená, ale zbytečně jsme mu podlehli takovým rozdílem. Výborný výkon podal brankář Galia."

Sestava a branky Česka: Galia, Krupa – Mičkal 1, Zdráhala 3, Hrubý 2, Hrstka, Šulc 2, Horák 1, Mráz 3, Stehlík 4, Motl 1, Číp 1, Sklenák 5, Prokopec 1

Nejlepší střelci Maďarska: Mocsai 7, Harsanyi 5, Toro 4, Gal 4

Vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Baranowski, Lemanowicz (POL), diváků: 2500