7.1.2011 otevřeno: 2068 x

Kvalifikace juniorů: v prvním utkání se Česku nedařilo

ZE VŠECH ZÁPASŮ KVALIFIKACE JSOU VYSÍLÁNY ONLAJNY!! Úvodním dnem byla dnes odstartována kvalifikace juniorů na mistrovství světa v Novém Veselí. O jediné postupové místo bojuje čtveřice týmů.

Kvalifikace juniorů na MS – Nové Veselí

Česko – Norsko 24:30 (12:12)

Čeští házenkáři do zápasu vstoupili rázně a to díky dvěma brankám z prostoru spojek z rukou Vaňka a Horkého. V deváté minutě vedli nad svým soupeřem rozdílem dvou gólů 4:2, ale nevydařená přesilovka vrátila do hry norský celek, který záhy srovnal na 4:4. V oslabení nám navíc soupeř utekl na rozdíl dvou branek 8:6, později se dokonce dostal do tříbrankového vedení 10:7. Našim hráčům se pak naštěstí vydařila přesilová hra, ve které i díky dvěma brankám Horkého srovnali na 10:10. Vyrovnaně skončila i celá první půle a to 12:12.

Hned na začátku druhého poločasu se Norsko dostalo do vedení 14:12 a přestože Adamík i nadále pokračoval ve famózním výkonu, soupeř si neustále udržoval vedení. Naděje svitla ve 43.minutě, kdy Češi dvěma brankami v řadě z nepříznivého stavu 16:18 srovnali na 18:18. Následně měl Kastner z rychlého protiútoku šanci dostat náš tým do vedení, ale bohužel šanci neproměnil a Norsko odskočilo znovu na rozdíl tří branek 21:18. Za stavu 19:23 si trenér Srba vybral oddechový čas, ale ani změna obrany na 1:5 a později dvě osobní obrany na norské hráče nevedly k otočení skóre. Byli to naopak Norové, kteří v závěru potrestali dalšími brankami riskantní hru Čechů a nakonec zvítězili rozdílem šesti gólů 30:24. Nejlepším českým hráčem byl vyhlášen po zásluze brankář Adamík, který si v zápase opakovaně vysloužil ovace výborného publika v Novém Veselí.

Česko si tak značně zkomplikovalo cestu za postupem na MS 2011 v Řecku. V prvním utkání porazilo Slovinsko celek Velké Británie 46:14.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „podali jsme bojovný výkon. Utkání bylo 47.minut vyrovnané, ale rozhodla větší produktivita norských spojek a využití dvou přesilových her, ze kterých Norové dokázali získat jistotu a čtyřbrankové vedení. My jsme bohužel svoje přesilové hry nedokázali v posledních šesti minutách zužitkovat a konečný výsledek je pro nás více jak krutý.“

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý – Hrstka 6, Horký 7, Monczka, Hanish 2, Linhart 1, Škvařil 1, Chudoba, Vaněk 1, Šustáček 1, Vinkelhöfer 1, Kastner 3, Brož 1

Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/2, vyloučení: 6 – 6 (ČK Merg), rozhodčí: Wutzler, Schaller (GER), diváků: 400