7.1.2011 otevřeno: 1882 x

Mezinárodní turnaj Polsko: po bitvě těsná prohra s domácími

V dnešním druhém zápase nastoupili večer čeští házenkáři proti domácímu výběru Polska. To včera vysoko porazilo tým Slovenska, ale s naším celkem mělo hodně práce.

Mezinárodní turnaj mužů – Gdyně (POL)

Česko – Polsko 32:33 (14:18)

Polsko ve včerejším utkání zvítězilo nad Slovenskem o osm branek a v domácím prostředí chtělo vítězství zopakovat i dnes proti našemu výběru. Naši házenkáři silnému soupeři ale nedarovali nic zadarmo a až do posledních vteřin bojovali o cenné body. Byla to válka nervů, jak napsali polští kolegové a to opravdu až do posledních vteřin. Přestože si domácí udržovali mírné vedení, tak naši házenkáři prokázali silný charakter a bojovného ducha, což vedlo až k vyrovnání. V posledních minutách se pak oba celky přetahovaly o vedení, aby jej nakonec na svoji stranu získali domácí házenkáři.

První poločas byl dlouho vyrovnaný a Češi v něm vedli dokonce 7:6. V dalších minutách ale získalo Polsko dvoubrankový náskok, který si udržovalo i díky dobrému výkonu svého brankáře Wyszomirského. Tři minuty před koncem poločasu vedl náš soupeř rozdílem pěti gólů 17:12, aby Češi do konce poločasu snížili na 14:17. V poločase nakonec Polsko vedlo o čtyři góly 18:14.

Stejným rozdílem vedlo Polsko i v průběhu druhé půle (22:18), ale Češi se i díky přesilovým hrám a technických chybám dokázali přiblížit soupeři na dostřel dvou branek 22:24. Třináct minut před koncem to bylo po brance Zdráhaly již dokonce o branku jedinou 24:25. Těsné vedení si Poláci udržovali ještě za stavu 28:27. Od té doby se ale vedení přelévalo ze strany na stranu, aby nakonec Polsko zvítězilo o jediný gól 33:32. Čeští házenkáři ale podali výborný výkon a vysloužili si potlesk zaplněné haly v Gdyni.

Komentář trenéra Martina Liptáka: „kvalitativně i atmosférou se jednalo o úplně jiné utkání než bylo včerejší proti Maďarsku. Po celý zápas jsme měli velmi dobrý přístup, fungovala nám obrana i protiútok a disciplinovaně jsme hráli v útoku postupném. V jednu chvíli to vypadalo, že nám Polsko uteče, ale zabojovali jsme a dokonce se dostali i do vedení, které jsme bohužel nedotáhli do konce. Ale jsem velmi spokojený, že právě proti Polsku jsme sehráli vyrovnaný výkon. Zítra proti Slovensku dostanou více prostoru hráči, kteří dnes tolik nenastoupili jako je Šulc, Prokopec nebo Vítek. Chytat bude Krupa."

Sestava a branky Česka: Galia, Krupa – Vítek 1, Mičkal 1, Zdráhala 3, Hrubý 3, Hrstka 1, Mráz 8, Stehlík 3, Motl 2, Prachař 1, Číp 8, Sklenák 1

Sedmimetrové hody: 6/4 - 1/1, vyloučení: 3 - 3, diváků: 4000