8.1.2011 otevřeno: 2131 x

Mezinárodní turnaj Polsko: na závěr prohra se Slovenskem

V závěrečném střetnutí na mezinárodním turnaji mužských reprezentací se čeští házenkáři střetli s výběrem Slovenska, které se rovněž připravuje na nadcházející mistrovství světa.

Mezinárodní turnaj Gdyně (POL)

Česko – Slovensko 28:30 (10:15)

Čeští házenkáři na turnaji skončili na čtvrté příčce s bilancí tří proher, jejich dnešní přemožitelé ze Slovenska pak díky dvoubrankové výhře poskočili na třetí místo v turnaji.

Začátek zápasu patřil našim hráčům, kteří si rychle získali vedení 2:0. Mírný náskok si Češi udržovali až do stavu 5:4, kdy se nám dařilo především z postu spojek skórovat za slovenskou obranu i brankáře. Slováci pak ale dokázali poprvé v zápase získat vedení 6:5 a dalšími čtyřmi góly v řadě proti jednomu českému pak odskočit již na rozdíl čtyř branek 10:6. Na tento rozdíl reagoval trenér Lipták oddechovým časem. Ten našemu celku dočasně pomohl ke snížení soupeřova náskoku na 8:10. Závěr poločas ale patřil Slovákům, kteří získali až šestigólové vedení 15:9, které naši házenkáři do poločasu zkorigovali o jednu branku na 10:15.

Druhá půle se nám v kombinované sestavě příliš nedařila, když jsme postupem času ztráceli na svého soupeře již osm gólů (13:21). I přes tento nepříznivý stav se čeští házenkáři nevzdávali a trpělivě využívali chyb v obraně i útoku Slovenska. Díky tomu se v 58.minutě dostali na dostřel dvou gólů 28:30. Na bližší rozdíl se již ale nedostali a zápas skončil stejným výsledkem.

Komentář asistenta trenéra Jiřího Miky: „první poločas byl z naší strany hraný těžkopádně, hráči působili unaveně. Do druhé půle jsme prostřídali sestavu, do které se zpět dostali hráči ze včerejšího utkání a náš výkon se zlepšil. V závěru se nám bohužel díky dvěma technickým chybám nepodařilo vyrovnat, kdy jsme doplatili na manko z první půle, kdy nám příliš nefungovala obrana. Za ní i přesto dobrý výkon odvedli oba brankáři. Za výkon ve druhé půli bych dnes pochválil Mráze, Čípa i křídla Mičkala s Motlem."

Sestava a branky Česka: Krupa, Galia - Vítek 4, Mičkal 4, Zdráhala 2, Hrubý 1, Hrstka, Šulc, Horák, Mráz 4, Stehlík 3, Motl 2, Prachař 2, Číp 3, Sklenák 1, Prokopec 2

Nejlepší střelci Slovenska: Antl 9/3, Valo 6, Kopčo 4

Sedmimetrové hody: 3/0 - 4/3, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Baranowski, Lemanowicz (POL), diváků: 1000