Kvalifikace juniorů: Česko vítězně s Velkou Británií

V sobotním střetnutí se dnes čeští juniorští reprezentanti představili v Novém Veselí proti celku Velké Británie. Ta včera vysoko podlehla nejlepšímu celku skupiny Slovinsku.

Kvalifikace juniorů – Nové Veselí

Česko – Velká Británie 41:29 (15:13)

Do dnešního střetnutí nastoupili čeští házenkáři v obměněné sestavě, kdy se na hřiště dostali hráči, jenž toho ve včerejším střetnutí tolik nenahráli. Bohužel začátek zápasu byl z naší strany festivalem neproměněných střeleckých příležitostí, kdy si britský brankář připsal hned šest úspěšných zákroků a i díky tomu po pěti minutách soupeř vedl 1:0. Až v šesté minutě přišlo srovnání z rukou Monczky. Naši hráči se v dalších minutách trápili na vysunutou anglickou obranu a až do stavu 7:7 to byl zcela vyrovnaný zápas. Pak přišly čtyři české branky v řadě (stav 11:7 ve 20.minutě střetnutí) a zdálo se, že tento náskok naše družstvo uklidní. Nadšeně hrající soupeř ale dokázal v přesilové hře snížit na rozdíl dvou gólů a stejným rozdílem skončil také poločas tohoto střetnutí, po kterém jsme vedli 15:13.

Do druhého poločasu vstoupili naši házenkáři výborně a třemi góly v řadě odskočili Velké Británii již na rozdíl pěti branek 18:13. I nadále pak byla vidět jasná převaha našeho celku, který postupně navyšoval svoje vedení až na konečný dvanáctibrankový rozdíl 41:29. I přes výhru dnes naši trenéři určitě nemohou být spokojeni s množstvím branek, které jsme obdrželi.

Nejlepším českým hráčem byl dnes vyhlášen křídelník Jakub Kastner. Stejně jako včera i dnes neúnavní fanoušci z Nového Veselí hnali hráče dopředu a zaslouží si velké poděkování za podporu. V pvním zápase dnešního dne doslova rozmetalo Slovinsko celek Norska 35:20 a zajistilo si nejvýhodnější pozici do zítřejšího dne. V tom se favorit skupiny střetne s českým celkem, který v případě, že chce postoupit na MS, musí svého soupeře porazit o jedenáct branek. Výsledky ostatních kvalifikačních skupin najdete zde.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: "bohužel jsme měli laxní vstup do utkání, kdy jsme působili téměř bez pohybu v obraně a důrazu v koncovce. To rezultovalo v poločasový stav 15:13 v náš prospěch. Ve druhé půli pak došlo ke zlepšení hlavně v přechodu do rychlého útoku a v koncovcem díky čemuž jsme soupeři odskočili. Netěší nás velký počet obdržených branek, který pramení z toho, že obrana se ani ve druhé půli nezlepšila, podařilo se nám vylepšit pouze přechod do protiútoku a rychlé rozehrání po obdržené brance. Obranné činnosti jednotlivce byli tristní.“

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Květoň 1, Hrstka 7, Horký, Monczka 4, Hanisch 3, Šůstek 4, Škvařil 3, Chudoba 8, Vaněk 2, Šustáček, Vinkelhöfer 2, Kastner 7

Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/1, vyloučení: 7 (ČK Hanisch) - 4, rozhodčí: Vitaku, Vitaku (KOS), diváků: 400