9.1.2011 otevřeno: 2524 x

Kvalifikace juniorů: postup slaví Slovinsko

Posledními zápasy byla dnes zakončena kvalifkační skupina o postup na mistrovství světa juniorů. To hostí v létě tohoto roku Řecko. Čeští házenkáři ještě živili aspoň teoretickou naději na postup na šampionát.

Kvalifikace juniorů – Nové Veselí

Česko – Slovinsko 23:31 (12:15)

Velmi dobrou první půli odehráli čeští házenkáři proti největšímu adeptu na postup ze skupiny Slovinsku. To neponechalo nic náhodě a nastoupilo do utkání v té nejsilnější možné sestavě. První branka sice patřila našemu družstvu, když skóre utkání otevřel ranou ze spojky Horký, Slovinci ale kontrovali třemi góly v řadě a obrátili rázem skóre ve svůj prospěch na 3:1 (5.minuta). Další minuty však již měly zcela vyrovnaný průběh. Našim házenkářům se dařilo vyrovnat se i s nepříjemnou a agresivní obranou 1:5, která značně narušovala českou rozehrávku. Slovinci sice ještě jednou získali výraznější vedení a to v 18.minutě střetnutí, kdy se třemi brankami v řadě dostali do vedení 9:6. V tu chvíli bohužel nebyly našemu celku uznány tři branky kvůli technické chybě, ale české hráče to nezlomilo a během pár minut bylo téměř vyrovnáno, když ve 22.minutě svoji druhou brankou v zápase snižoval na 9:10 domácí Šůstek. O chvíli později bylo dokonce srovnáno a to po gólu Květoně na 11:11. V závěru první půle si ale soupeř přeci jen vypracoval těsné vedení, které v poslední minutě zvýšil na tříbrankový rozdíl 15:12. Takový stav svítil na ukazateli po skončení první půle, která přinesla bojovnou pohlednou házenou z obou stran, opět za podpory napěchované haly v Novém Veselí.

Dobrý dojem z první půle byl bohužel pokažen nevydařeným vstupem do poločasu druhého, kdy jsme i díky dvěma technickým chybám umožnili soupeři tříkrát skórovat a Slovinsko tak získalo pohodlné vedení 18:12. Především branky Radima Chudoby, který byl později vyhlášen nejlepším českým hráčem utkání, ale vybudily zpět náš celek, který ve 46.minutě dokázal zkorigovat manko již jen na čtyřgólový rozdíl 19:23. A díky několika výborným zákrokům brankáře Suchého pak o tři minuty později Monczka snižoval už na 20:23. Slovinsko vzápětí získalo zpět výraznější vedení 25:20, které jsme měli možnost opět snížit ve vlastní přesilovce. Ta se nám bohužel stejně jako v závěru zápasu s Norskem stala osudnou, když to byl naopak soupeř, který přidal další dvě branky a vedl již 27:20. V závěru utkání pak náš celek přidal i několik technických chyb a Slovinci nakonec zvítězili přesvědčivě o osm gólů 31:23. V jeho středu odehrál výborný zápas Miha Zarabec, autor devíti branek a výrazná postava celého turnaje.

Stejně jako v zápase s Norskem je to s ohledem na průběh zápasu až příliš vysoký rozdíl. Za dnešní nasazení a bojovnost si ale čeští házenkáři určitě zaslouží uznání. Stejně jako všichni pořadatelé a fanoušci z Nového Veselí, Žďáru nad Sázavou i odjinud, kteří připravili všem týmům výborné podmínky.

Sestava a branky Česka: Adamík, Suchý - Květoň 2, Hrstka 2, Horký 1, Monczka 3, Šůstek 2, Škvařil 1, Chudoba 7, Vaněk 2, Šustáček, Vinkelhöfer, Kastner 3, Brož

Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/2, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Vitaku, Vitaku (KOS), diváků: 400