9.1.2011 otevřeno: 2239 x

Ve druhém zápase vítězství Portugalska

K PRVNÍMU UTKÁNÍ PŘIDÁNA FOTOGALERIE - K odvetnému utkání proti Portugalsku dnes nastoupila česká reprezentační záloha v Hranicích. První střetnutí těchto dvou soupeřů skončilo včera v Karviné remízou.

Fotogalerii k utkání v Karviné od pana Iva Dudka naleznete zde.

Přátelské utkání – Hranice

Česko „B“ - Portugalsko 27:31 (12:17)

Po včerejším výborném výkonu a zisku bodu se zkušenějším soupeřem dnes naši mladíci nastupovali k odvetnému střetnutí na palubovce Hranic. Naplněná hala jim vytvořila vynikající atmosféru, i když vyrovnané bylo střetnutí pouze v úvodní čtvrthodině zápasu. Po patnácti minutách vedli svěřenci trenéra Olssona o jedinou branku 6:5, ale v zápětí se utrhli již na třígólový rozdíl 9:6. Ten se jim podařilo navyšovat i v dalších minutách první půle, kterou nakonec Portugalsko vyhrálo o pět branek 17:12.

I ze začátku druhého dějství si náš soupeř udržoval pětigólový náskok, když ve 35.minutě na ukazateli skóre svítil stav 15:20 v náš neprospěch. Čeští házenkáři ale zabojovali a dokázali se soupeři přiblížit na rozdíl dvou gólů 23:25. Zkušení Portugalci ale dnes již nezaváhali a pět minut před koncem se jim podařilo utéci na výraznější rozdíl sedmi gólů 30:23. Čeští házenkáři ale ani za tohoto stavu nesložili zbraně a vydařenou koncovkou vybojovali dobrý výsledek i v dnešním střetnutí, kdy soupeři podlehli 27:31.

Komentář trenéra Jana Hegara: „jestliže jsme včera diktovali tempo utkání téměř padesát minut, dnes to byl naopak soupeř, který převzal otěže střetnutí. Předčil nás střelecky a dařila se mu spolupráce spojek a pivota. S tím jsme si nebyli schopni poradit a nedokázali jsme tak získat ani míče pro rychlé protiútoky. Ve druhé půli se hra z naší strany vyrovnala, dokázali jsme se Portugalsku přiblížit, ale pak nám soupeř čtyřmi góly v řadě odskočil na 30:23. V posledních pěti minutách ale naši hráči našli morální síly a vybojovali přijatelný výsledek. Chtěl bych poděkovat našim divákům, kteří nám vytvořili vynikající atmosféru důstojnou pro reprezentační utkání.

Pokud bych měl celkově hodnotit tuto akci, tak ve včerejším střetnutí jsme předvedli velice kvalitní výkon na hranici našich možostí. Dnes dostali větší příležitost hráči, kteří se včera na hřiště tolik nedostali, ale výkon týmu a ani očekávaných opor již nebyl tak kompaktní. Celkově si ale myslím, že jsme v zápasech s tak kvalitním soupeřem, kterým Portugalsko je, nezklamali.“

Sestava a branky Česka: Petržala, Malina – Brynker 2, Landa, Bečvář 2, Petrovský 6, Vančo 1, Čadra 2, Piskač, Kavka 2, Škvařil 3, Krupa 3, Kružík 1, Šíra 3, Kotrč 2

Sedmimetrové hody:5/4 – 3/3, vyloučení: 1 – 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 500