27.7.2009 otevřeno: 837 x

Dorostenky na šampionátu se střídavými úspěchy

Reprezentace dorostenek pokračuje ve svém vystoupení na evropském šampionátu. Po dni volna na házenkářky čekala dvě utkání ve skupině o 9.-16.místo. S bilancí jedné výhry a jedné prohry pak svěřenkyně trenérky Martiny Papežové postupují do skupiny o konečné 13.-16.místo.

Skupina o 9.-16.místo

1.utkání:  Česko – Chorvatsko  26:41 (10:23)

V prvním zápase skupiny o 9.-16.místo nastoupily české hráčky proti Chorvatsku. Naše barvy dostala do vedení 1:0 Königová, ale Chorvatky na to zareagovaly čtyřmi brankami a vedením 4:1. Pak přišel druhý český gól z rukou Weisenbilderové, ale i na ten navázal soupeř a to již šesti brankami. Ve čtvrtině utkání tak Chorvatsko vedlo 10:2 a v navyšování svého náskoku pokračovalo i po zbytek utkání na konečných 41:26 ve svůj prospěch. Soupeř využíval našich chyb k laciným brankám a dvanáct z nich vstřelil z rychlého protiútoku.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Fialková – Pekařová 2, Beránková, Kulíšková, Weisenbilderová 4, Součková 1, Ryšánková 2, Marčíková Š. 2, Janoušková 2, Očadlíková 1, Marčíková Z. 1, Königová 7, Kubáčková 4

Nejlepší střelkyně Chorvatska: Covič 9, Jezič 11

Sedmimetrové hody: 4/7 - 2/3, vyloučení:4 - 2, rozhodčí: Novikov, Perepilitsy (UKR)

2.utkání: Česko - Slovensko 24:19 (11:11)

České házenkářky měly lepší vstup do zápasu a v sedmé minutě i díky třem brankám Kubáčkové vedly 5:1. Slovenky ale dokázaly brzo srovnat hru, když v 15.minutě Minarčíková srovnávala na 6:6 a o chvíli později dostala soupeře do vedení jeho nejlepší střelkyně Szarková. V poločase svítil na ukazateli vyrovnaný stav 11:11. Ve druhé půli jsme se opět dostali do vedení a ve 45.minutě měly české dorostenky již pětibrankový náskok 19:14. Výraznější náskok jsme si pohlídali až do konce střetnutí a získali tak první výhru na naše konto.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Fialková – Pekařová 1, Kulíšková, Weisenbilderová 1, Součková, Ryšánková 5, Marčíková Š. 1, Janoušková 3, Očadlíková 2, Marčíková Z. 2, Königová 2, Smékalová, Kubáčková 7/3

Nejvíce branek Slovenska: Szarková 8, Minarčíková 3, Vasilenková 3

Sedmimetrové hody: 3/4 - 2/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Santos, Fonseca (POR), diváků: 100