27.7.2009 otevřeno: 798 x

Dorostenecké reprezentantky obsadily čtrnáctou příčku

Reprezentantky Česka v kategorii dorostenek dnes zakončili zápasem se Slovenskem svoji cestu mistrovstvím Evropy své kategorie. Po včerejším vysokém vítězství nad Makedonií dnes házenkářky podruhé na šampionátu na Slovensko již nestačily.

Utkání ve skupině o 13.-16.místo

Česko - Makedonie 38:16 (16:8)

Českým dorosteneckým reprezentantkám se povedl vstup do zápasu a po osmi minutách vedly již 5:1. Čtyřbrankový náskok si naše hráčky udržovaly po celý první poločas. V jeho závěru se jim náskok podařilo ještě navýšit dvěma brankami Kubáčkové a Kulíškové na poločasových 16:8.

První branka druhé půle sice patřila soupeři, následující minuty pak zcela českému celku. V rychlém sledu jsme přidali devět gólů a definitivně rozhodli o svém dnešním vítězství. Nakonec jsme Makedonii porazili vysoko 38:16 a v posledním utkání na šampionátu se střetneme opět se Slovenskem o konečnou 13.-14.příčku.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Fialková - Pekařová 1, Kulíšková 8, Weisenbilderová 5, Součková 3/1, Ryšánková 2, Marčíková Š., Janoušková, Očadlíková 2, Marčíková Z. 4, Königová 4, Smékalová 1/1, Kubáčková 8/3

Sedmimetrové hody: 5/5 - 0/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Dimkova, Lyubenova (BUL)

Utkání o 13.-14.místo

Česko - Slovensko 24:29 (12:13)

Slovenský celek dokázal našemu týmu oplatit porážku z průběhu šampionátu a na ME získal třináctou příčku. Tým trenérky Martiny Papežové nakonec obsadil čtrnáctou pozici.

České házenkářky v úvodu zápasu dokázaly držet jednobrankové vedení a to do stavu 7:6 v 17.minutě. Nejlepší hráčka Slovenska Szarková pak ale třemi brankami v řadě strhla vedení na stranu svého celku. Slovensko si jednobrankový náskok udrželo až do konce prvního poločasu.

Hned na začátku druhého poločasu se českému celku z rukou Pekařové podařilo srovnat, v dalších minutách to byl ale soupeř, kdo držel vedení na své straně a podařilo se mu dokonce získat výraznější náskok. Ten v 56.minutě narostl až na rozdíl šesti branek (20:26) a český celek na něj již nedokázal reagovat.

Komentář trenérky Martiny Papežové: “Dnes jsme nehráli moc dobře, svoji roli sehrála i únava týmu. Měli jsme problémy s realizováním našeho útoku a tak jsme si nedokázali vytvářet brankové příležitosti. Gratuluji Slovensku k jejich výhře.”

Sestava a branky Česka: Roháčková, Fialková – Pekařová 4, Beránková, Kulíšková 3, Weisenbilderová 3/2, Součková 2, Ryšánková, Marčíková Š. 3/1, Očadlíková 1, Marčíková Z. 1, Königová 3, Smékalová, Kubáčková 4/2

Nejvíce branek Slovenska: Szarková 9, Kovacsiková 6, Minarčíková 5

Sedmimetrové hody: 5/8 - 7/8, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Ilieva, Karabeska (MKD), diváků: 200