12.3.2011 otevřeno: 3126 x

Turnaj v Paříži: vítězství posunulo Čechy do finále

Česká reprezentační záloha mužů dnes večer nastoupila k úvodnímu zápasu mezinárodního turnaje v Paríži. Jejich prvním soupeřem byl účastník posledního MS tým Alžírska. V zítřejším střetnutí pak narazí na domácí celek US Ivry.

Turnaj Marrane 2011 – Paříž

Česko – Alžírsko 24:17 (11:9)

Úvodní poločas dnešního střetnutí byl poměrně vyrovnaný, ale již v jeho první části se Češi dokázali dostat až do tříbrankového vedení. Alžírsku se okolo 20.minuty podařilo otočit stav střetnutí v jeho prospěch, když česká defenziva trochu povolila na agresivitě, ale následná změna obrany našeho celku přinesla poločasové vedení 11:9.

Ve druhé půli se našemu celku dařilo i nadále realizovat obranný systém 1:5, díky kterému se Češi v závěru první půle dokázali dostat zpět do vedení, a jejich náskok se tak i nadále zvyšoval. V konečném součtu pak Česko zvítězilo o sedm branek 24:17 a v zítřejším finále se utká s domácím týmem US Ivry. To porazilo Tunisko 31:30. V zápase podal výborný výkon Tomáš Mrkva v brance, který dosáhl hranice padesáti procent úspěšnosti svých zákroků.

Komentář trenéra Jana Hegara: „soupeř v zápase praktikoval netradiční obranu 3:3. My jsme se ale na tuto obrannou variantu připravovali v průběhu týdne a jsem rád, že se hráčům dařilo taktické pokyny i tréninkové úsilí převést do samotné hry. V úvodní čtvrthodině se nám dařilo praktikovat obranu 0:6, kterou jsme ve druhé části první půle změnili na 1:5 a dokázali tak zvrátit zápas zpět ve svůj prospěch. V této defenzivě jsme pokračovali i ve druhé půli a kromě toho se nám i nadále dařilo v postupném útoku na obranu Alžírska 3:3 i v přechodu do rychlého protiútoku. Celý tým podal týmový výkon, dařilo se brankáři Mrkvovi a na hrotu obrany 1:5 výborně pracoval Hrstka. Především v začátku zápasu nás pak brankově držel Šik na levé spojce.“

Sestava a branky Česka: Kylíšek, Mrkva – Landa, Bečvář 4/4, Linhart, Hrstka 1, Čadra 3, Brykner, Šíra, Prachař 1, Krupa 1, Řezníček, Mika 3, Šulc 3, Šik 6, Lehocký 2

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Bounouara, Sami,diváků: 600