13.3.2011 otevřeno: 2887 x

Turnaj v Paříži: vítězství Česka!

AKTUALIZOVÁNO - Velmi dobrý dojem zanechala na mezinárodním turnaji v Paříži česká reprezentační záloha. Po včerejším jednoznačném vítězství nad Alžírskem se našemu celku dařilo i dnes a odváží si z turnaje celkový triumf.

Turnaj Marrane 2011 - Paříž

Česko – US Ivry 34:30 (16:15)

První poločas finálového střetnutí byl dnes v Paříži velmi vyrovnaný. Ani jeden z celků se nedokázal svému soupeři odpoutat na větší než dvoubrankový rozdíl. Útoky převládaly nad obranami, hrálo se ve vysokém tempu a výborné atmosféře naplněné haly. Po úvodním dějství pak čeští házenkáři do šaten odcházeli s těsným vedením 16:15.

Druhá půle přinesla zlepšení naší obranné činnosti, kdy se nám dařilo získávat míče a díky brankám z protiútoku jsme se dostali až do čtyřgólového vedení. Soupeř znejistěl a nabídl Čechům další laciné míče prostřednictvím vlastních chyb. Náš tým tak získal již výrazné vedení o sedm branek a do konce střetnutí zbývalo deset minut. Konec zápasu ale přinesl zdramatizování, kdy v naší obraně přišly dvě chyby a navíc jsme byli několikrát za sebou vyloučeni. Ivry přesilové hry využilo a snížilo na tříbrankový rozdíl. Českému týmu se ale podařilo zastavit narůstající tlak a v posledních minutách získat čtyřgólové vedení, když závěr střetnutí svěřenci trenéra Jana Hegara zvládli takticky na výbornou.

Komentář trenéra Jana Hegara: „i dnes to pro nás byla velmi cenná zkušenost. Narozdíl od včerejšího zápasu jsme nastoupili proti soupeři hrajícímu typickou evropskou házenou. Ivry se dařila spolupráce spojka – pivot, s čímž jsme se museli vyrovnávat. Navíc v hale panovalo velmi bouřlivé prostředí, ale důležité bylo, že naši hráči dokázali udržet koncentraci po celé utkání. Celkově to byla opět velmi povedená akce, kdy hráči opětovně dokazují, že práce s nimi má smysl a dokáží zvládat těžká utkání hraná pod tlakem. Zápasy zvládají i po taktická stránce, kdy jsme využívali vazby jednotlivých hráčů z klubů. Za to bych chtěl poděkovat všem klubovým trenérům.“

Sestava a branky Česka: Mrkva, Kylíšek- Landa, Bečvář 5, Linhart 5, Hrstka 5, Čadra 3, Brykner 2, Šíra 1, Prachař 2, Krupa, Řezníček 1, Mika 2, Šulc 3, Šik 5, Lehocký

Sedmimetrové hody: 3/3 - 9/5, vyloučení: 6 – 4, diváků: 2500