16.3.2011 otevřeno: 2485 x

Čeští dorostenci vítězi turnaje Industrial Cup 2011

O uplynulém víkendu se v Jablonci nad Nisou konal další ročník mezinárodního turnaje dorosteneckých reprezentací. Na něm se představila čtyři evropská družstva.

Čeští dorostenečtí reprezentanti postupně zdolali týmy Slovenska, Belgie i Norska a získali první příčku na turnaji. Ještě před samotným turnajem ale tým absolvoval soustředění v Rumburku, jehož součástí byla také tři přátelská střetnutí s týmem Norska. Kompletní hodnocení celé akce pro vás připravil trenér celku Pavel Farář. Je rozděleno na hodnocení přátelských utkání v rámci tréninků (s Norskem), na samotný Industrial Cup a závěrečné hodnocení. Za všechny informace děkujeme.

Tréninková část akce + PU proti Norsku
Sešli jsme se v pondělí v Rumburku společně s reprezentací Norska. První tréninky jsme využili na zopakování obranných systémů a útočných kombinací. Od úterka do čtvrtka jsme měli ráno trénink a večer jsme hráli přátelské utkání s Nory. I nadále jsme pokračovali v nácviku a zdokonalování obranných systémů a útočných kombinací. Také jsme se zaměřili na přesilové hry a hru v oslabení, které bylo na ME naší slabší stránkou. Výhodou této akce bylo, že jsme si vše mohli rovnou ověřit v zápasech s Norskem. Z tohoto pohledu považuji celou akci za velmi vydařenou, neboť plně splnila naše představy.

Přátelská utkání – Norsko
V prvním utkání jsme praktikovali OS 0:6. Za Nory jsme zaostávali v počtu rychlých útoků,  ale dokázali jsme to nahradit v postupném útoku. Dalším pozitivem byla zlepšená spolupráce s pivotem. Ve druhém utkání hraném před diváky ve Varnsdorfu, kdy bych chtěl celému místnímu klubu v čele s panem Hozmanem poděkovat za propagaci a organizaci tohoto utkání, jsme praktikovali obranný systém 1:2:3. Opět nám dobře fungoval postupný útok. Také počet rychlých útoků jsme dokázali zvýšit a tak jsme diktovali tempo utkání. Pod dojmem vysokého vedení jsme před koncem bohužel dovolili soupeři upravit skóre. Možná bylo i dobrou motivací, že jsme před tímto utkáním všichni společně sledovali kvalifikační utkání ČR - Norsko.

Třetí utkání jsme odehráli bez tří hráčů (Josef-lehký problém s kolenem, Mlotek- stehy na bradě, Krahulec-lehké podvrtnutí kotníku.) To se během utkání projevilo zejména na postu spojek. V tomto utkání jsme již kombinovali obranné systémy. Toto utkání se nám bohužel nevydařilo. Hráči již podlehli únavě a bylo to znát na jejich nasazení. Naší nedůraznosti soupeř využil a tempo utkání tentokrát diktoval on. Pozitivem bylo, že jsme v konci utkání našli sílu na zkorigování výsledku.

V pátek jsme měli volnější den a trénovali jsme až po příjezdu do Jablonce n. N., kde proběhl Industrial Cup.

Industrial cup 2011

Česko – Slovensko 43:27 (18:17)
První poločas přinesl oboustranně vyrovnanou házenou. Čeští házenkáři sice hned v úvodu dokázali získat mírné vedení, které si udržovali po celou první půli, ale nedokázali svému soupeři výrazněji odskočit. Největším rozdílem byl stav 15:12 ve 23. minutě, ale soupeř ještě do poločasu snížil na rozdíl jediné branky 17:18. Výborně se nám vydařil začátek druhé půle, kdy několik úspěšných zákroků českého brankáře napomohlo k zisku vedení 26:19. Slovensko se již z tohoto českého náporu nevzpamatovalo a na naše brankové série odpovídalo jen sporadicky. Výsledkem bylo vysoké vítězství 43:27.

Komentář k utkání: „s tímto soupeřem máme velmi dobrou bilanci a to bylo pravděpodobně důvodem předváděné hry v prvním poločase. Byli jsme nedůrazní v obraně (začali jsme 0:6, v cca 15min. změna na 1:2:3) a pouze dobrá úspěšnost střelby nám umožňovala držet mírný náskok. Ve druhém poločase jsme přidali na důrazu v obraně (vrátili jsme se k OS 0:6), úspěšnost střelby jsme udrželi a soupeři tak odskočili. Utkání jsme pak jednoznačně ovládli.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt – Šlachta 2, Petrovský 2, Josef 2, Sýkora 2, Poloz 1, Zeman 4, Babák 4, Škvařil 7, Mlotek 9, Syřínek, Tonar 3, Krahulec 4, Kahánek, Užek 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 5 – 2, rozhodčí: Halada, Zych

Česko – Belgie 36:16 (19:7)
V tomto zápase byli čeští házenkáři jednoznačným favoritem a tyto prognózy potvrzovali již od úvodních minut střetnutí. Ve 12. minutě svítil na ukazateli stav 10:2 a bylo jasné, kdo si připíše další dva body na turnaji. Tři minuty před koncem první půle jsme vedli 19:5 a Belgie až v samém závěru přidala další dvě branky. Obdobná byla i druhá půle, kdy si náš tým i nadále udržoval výrazné vedení a nakonec zvítězil o dvacet branek 36:16.

Komentář k utkání: „před tímto utkáním jsme měli možnost sledovat zápas Norsko-Belgie. Belgie díky parametrům svých hráčů praktikovala OS 1:2:3 s velkou agresivitou (bránili na 15 metrech). Norové měli s tímto OS problémy a tak bylo celé utkání vyrovnané. Myslím si, že i tento průběh napomohl tomu, že jsme do utkání s Belgií nastoupili velmi koncentrovaně. Výborně nám fungovala defenzivní činnost (OS 0:6) a v útoku hráči plnili taktické pokyny. Utkání jsme zvládli výborně a jednoznačně Belgii přehráli.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt – Šlachta 4, Petrovský 1, Josef 2, Sýkora, Poloz, Zeman 5, Babák 3, Škvařil 6, Mlotek 7, Syřínek 3, Tonar 1, Krahulec 2, Kahánek 2, Užek
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Halada, Zych

Česko – Norsko 35:29 (18:16)
V posledním střetnutí turnaje na sebe narazily dva papírově nejsilnější celky a v zápase se také jejich vyrovnanost potvrdila. Po celou první půli se oba celky střídaly ve vedení, aby úspěšnější nakonec bylo české družstvo a do šaten odcházelo s náskokem 18:16. Velmi dobrý vstup pak Češi měli i do druhého poločasu, kdy od stavu 21:18 čtyřbrankovou sérií odskočili již na 25:18, později dokonce na 30:20. Norové v závěru dokázali zkorigovat na konečných 29:35 ve prospěch našeho týmu.

Komentář k utkání: „papírové předpoklady o obsazení finále turnaje se naplnili. Začali jsme OS 1:2:3, ale ten nebyl tak agresivní jak jsme chtěli. Celý první poločas jsme nedokázali soupeři odskočit. Bránilo nám v tom buď zbrklé a špatné zakončování nebo technické chyby. Ve druhém poločase jsme přešli na OS 0:6. Postupně se nám podařilo soupeři odskočit až na rozdíl deseti branek. To opět trochu vedlo k poklesu koncentrace. Po time outu jsme ale utkání dotáhli do vítězství.“

Sestava a branky Česka: Machalický, Hurt – Šlachta 1, Petrovský 2, Josef 0, Sýkora 1, Poloz 1, Zeman 2, Babák 1, Škvařil 9, Mlotek 7, Syřínek, Tonar 2, Krahulec 9, Kahánek, Užek
Sedmimetrové hody: 9/8 – 2/2, vyloučení: 5 (ČK Babák) – 6, rozhodčí: Krafka, Krafka

Konečná tabulka turnaje:
1.      Česko 6b
2.      Norsko 4b
3.      Slovensko
4.      Belgie

Celkové zhodnocení akce
Jak jsem již uvedl na začátku, celá akce se velmi vydařila a plně splnila naše očekávání. Hráčům i celému realizačnímu týmu bych chtěl poděkovat za přístup a dobrou reprezentaci v celém průběhu tohoto soustředění. Dále je nutné také poděkovat všem, kteří nám jakoukoli formou pomohli zajistit toto soustředění a Industrial Cup. Bez těchto lidí bychom v současné době těžko zajistili takto kvalitní přípravu dorostenecké kategorie.