27.3.2011 otevřeno: 1778 x

Juniorkám se příprava na kvalifikaci přiliš nevydařila

O uplynulém víkendu se v Olomouci uskutečnil mezinárodní turnaj hráček juniorské reprezentace a to za účasti čtyř týmů Rumunska, Polska, Rakouska a našeho celku.

Komentáře k jednotlivým zápasům turnaje a celkové zhodnocení akce pro vás připravil trenér týmu Michal Červenka, kterému tímto děkujeme za poskytnuté informace!

Mezinárodní turnaj v Olomouci - "O pohár hejtmana Olomouckého kraje"

1.utkání: Česko - Rakousko 21:35 (11:17)

Jen prvních 15 minut vydrželo hráčkám odhodlání a bojovnost, ze stavu 7-7 se povedla soupeři série 6 branek a ta předznamenala naše další trápení. Herně se nám utkání nepovedlo. Nedůrazná obrana umožnila soupeři skórovat prakticky kdy chtěl, útočné snažení díky chybějící snaze o prosazení v akci 1 na 1 bylo bez potřebného vyznění a s přibývajícím časem se vytrácela i chuť hrát rychle. Výsledkem této souhry pak byl výsledek a hlavně výkon, na který bylo především třeba rychle zapomenout. Nic nezmůžou ani výmluvy na soupeřovu zřetelnou výškovou převahu především na klíčových postech pivota a spojek. Především ubránění těchto akcí bylo pro nás takřka nebránitelné. Nám se naopak, stejně jako v celém turnaji, souhra s pivotem vůbec nedařila. Prostě nepovedené utkání se vším všudy, včetně krutého výsledku.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Müllnerová - Kutlvašrová, Ryšánková 2, Königová 3, Kulíšková 3, Kubáčková 1, Weisenbilderová 5, Janoušková 1, Marčíková Z. 1, Pekařová 3, Sobieská 1, Novotná, Marčíková Š. 1

Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/2, vyloučení: 0 - 3, rozhodčí: Brzósková, Zbranková, diváků: 100

2.utkání: Česko - Polsko 26:31 (15:16)

Po pečlivém rozboru chyb z pátečního mutkání jsme nastoupili proti soupeři, se kterým se můžeme těžko překvapit. Od začátku bylo na naší hře patrné velké nasazení a chuť se o výsledek zápasu porvat. I proto s námi nic neudělalo to že jsme po 10 minutách prohrávali 3-7, díky úspěšné obraně podpořené kvalitními zákroky brankářky Roháčkové jsme vývoj otočili až na 12-10 pro nás ve 19. minutě. Jen škoda, že jsme ztratili soustředěnost a ze známých akcí umožnili soupeři znovu se dostat do poločasového vedení. Po celou tuto fázi jsme předváděli výkon na hranici svých možností - hra měla spád, obrana byla pevná a útok pestrý a odvážný. Nechyběla uvolnění ani střelba ze střední vzdálenosti, ani branky po nacvičených kombinacích. Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl a prohráli jsme vlastní přesilovku, čímž jsme umožnili soupeři odskočit postupně na rozdíl 5 branek v 15.minutě 20-25. Protože nás stále zdobila bojovnost a velká vůle po úspěchu, ještě jednou jsme dokázali využít soupeřova zaváhání a přiblížit se na rozdíl 3 branek (23-26). Pak nás zradila koncovka a soupeř trestal. Konečný brankový účet byl možná až příliš krutý, sportovně však třeba přiznat, že soupeř byl lepší. Především proto, že ve svém středu našel hráčku, která v klíčových okamžicích vzala úspěšně odpovědnost na sebe. A to rozhodlo.

Sestava a branky Česka: Stojarová, Roháčková - Vondráčková 1, Kutlvašrová, Ryšánková 2, Königová 4, Kulíšková, Kubáčková 7, Weisenbilderová 5, Janoušková, Marčíková Z., Pekařová 1, Sobieská 2, Novotná 2, Marčíková Š. 2

Sedmimetrové hody: 6/5 - 6/5, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Švidernoch, Kosa, diváků: 135

3.utkání: Rumunsko - Česko 24:18 (10:8)

Ve značně okleštěné sestavě (zranění a plnění klubových povinností WHIL) jsme rozhodně nechtěli hrát roli obětního beránka a zkusili jsme se poprat o konečné třetí místo. Od začátku jsme se mohli spolehnout na odhodlání a kvalitu v obranné činnosti, to kde jsme zápas prohráli je jasně patrné z výsledku. Především prvních 15minut bylo v tomto smyslu rozhodujících - neproměnili jsme dvě sedmičky, dva trháky a několik dalších šancí. I přesto všechno jsme šli na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu do vedení 7-6, to se nám bohužel nepodařilo udržet. Ve druhém poločase soupeř trpělivě čekal na naše chyby, a protože koncovka se nezměnila, pomalu a polehoučku zvašoval svůj náskok. Jeho konečná výše je dána především neúspěšnými pokusy o změnu obranných systémů, kdy jsme možná vinou docházejích sil soupeři nestačili v sobranných soubojích 1 na 1.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Müllnerová, Stojarová - Vondráčková, Kutlvašrová 1, Ryšánková 1, Königová 3, Kulíšková 1, Kubáčková, Součková 7, Janoušková 1, Pekařová 2, Sobieská 2, Novotná

Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 40

Celkové hodnocení akce

Jednoznačně jsme se znovu přesvědčili, co nás může k úspěchu přivést - bojovnost, rychlost a vysoké tempo hry, osobní statečnost v soubojích v obraně i v útoku. Když tyto prvky naše hra má všechny najednou, snese měřítka, jakmile byť jen od jednoho ustoupíme, soupeři nás nemilosrdně trestají. Po celý turnaj jsme se potýkali především se dvěma hlavními problémy - špatnou koncovkou a nevyrovnaností výkonů jednotlivých hráček a to i během jednoho utkání. Výborné momenty předvedla Šárka Marčíková, Weisenbilderová, Pekařová, Konigová, Kulíšková, Ryšánková, Kubáčková, Sobieská, Roháčková, Stojarová i Součková. Tam je třeba hledat základ družstva pro kvalifikaci a tam ho taky hledáme. Nejdůležitější balvan se nám odvalit nepodařilo, nevyhráli jsme. Naše situace po této stránce není jednoduchá a bude pro nás těžké naučit se znovu vyhrávat. Ale všichni věříme, že to přijde v těch zápasech nejpodstatnějších - na kvalifikaci.