20.4.2011 otevřeno: 1917 x

Poslední herní prověrka se juniorkám vydařila

Psychickou vzpruhu ve formě vítězného utkání si nadělil český tým juniorek ve svém posledním přípravném zápase na kvalifikaci. V přátelském zápase v Hustopečích porazil celek Slovenska.

Přípravné utkání - Hustopeče

Česko - Slovensko 29:26 (16:13)

Komentář trenéra Michala Červenky: Vítězství, pro nás tak důležité, se nerodilo lehce. V 10.min vedl soupeř 7:4. Změnili jsme obranný systém, předvedli několik odvážných průniků na brankoviště a výsledkem bylo v 18.minutě naše vedení 10:8. To jsme s mírnými úpravam udržovali do poločasu.

Náš tradiční výpadek přišel na začátku druhého poločasu. Během čtyř minut jmse vyrobili 4 lehké technické chyby a soupeř je potrestal z trháků. Vyrovnání však bylo maximum, co jsme mu dovolili. Celý druhý poločas jsme hájili naše těsné vedení o 1-2 branky. Vydrželi jsme až do konce a tím si před kvalifikací vyzkoušeli pocit vítězství.

Trenéři obou celků byli s účelem utkání spokojeni - nikdo se nezranil a navíc družstva předvedla po většinu utkání rychlou dynamickou házenou s množstvím střeleckých příležitostí. Nakonec vyhrálo družstvo,které si jich vytvořilo více.

Sestava a branky Česka: Roháčková, Stojarová, Müllnerová - Königová 1, Salčáková 1, Janoušková 2, Kulíšková 2, Marčíková Z. 1, Marčíková Š. 6/2, Součková 1, Sobieská, Pekařová 5, Kutlvašrová, Kubáčková 7/2, Ryšánková 3

Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/1, vyloučení 2 - 5, rozhodčí Radová, Brzósková