3.6.2011 otevřeno: 2933 x

Play-off o MS 2011: vysoká porážka Češek v úvodním střetnutí

PŘIDÁNA FOTOGALERIE. Dnes v podvečer nastoupily české házenkářky k úvodnímu zápasu kvalifikace o světový šampionát v Brazílii. Jejich soupeřkami byly v Olomouci hráčky Černé Hory.

Fotky z utkání od Alexe Wipfa najdete ve fotogalerii.

Kvalifikace o postup na MS 2011 – Olomouc

Česko – Černá Hora 26:42 (7:21)

České házenkářky nevstoupily do utkání zrovna šťastně. Technické chyby v jejich podání soupeřky uměly dokonale využít a během pěti minut po brankách z první i druhé vlny rychlého protiútoku vedly již 4:0. Pak se konečně dokázala prosadit domácí házenkářka, když úvodní branku Česka v šesté minutě zaznamenala Iva Zámorská. Našim hráčkám se v dalších minutách i díky dvěma úspěšným zákrokům Raníkové podařilo zkorigovat na 3:6, ale zbytek poločasu již patřil našemu soupeři. Českému celku se nedařilo téměř nic, Černá Hora výborně kombinovala v útoku a lehce se dostávala do brankových příležitostí. Oproti tomu na druhé straně výborně bránila a naše házenkářky se nedokázaly dostat na dostřel soupeřovy branky. Černohorskou brankářku jsme tak ostřelovaly z uctivé vzdálenosti a ta si s českými střelami dokázala poradit. Soupeř toho pak využíval k dalšímu navýšení svého náskoku, osm minut před koncem vedl už rozdílem deseti branek 15:5 a i díky dalším technickým chybám (celkem jich Češky v první půli udělaly šestnáct) i nadále navyšoval svoje vedení. V závěru poločasu pak soupeři nahrála ještě dvojnásobná přesilová hra a po třiceti minutách svítilo na ukazateli nelichotivých 7:21 v neprospěch Češek.

Ve druhé půli již neměly české hráčky co ztratit a mnohem lehčeji a především častěji se dokázaly proti soupeři prosadit. Ale ani Černá Hora nezůstávala pozadu a téměř každý její střelecký pokus končil za zády bezmocné české brankářky Ajglové. Soupeři i nadále výborně vycházely kombinace na pivotku Djokicovou a jeho náskok i přes veškerou snahu českých hráček narůstal (48.minuta 36:18). Tento vývoj se nezměnil až do samého závěru zápasu, ve kterém Černá Hora zvítězila vysoko 42:26. Takto vysoký rozdíl pak bohužel odsunuje postup českého celku do oblasti naprosté teorie.

Nejlepší střelkyně Česka: Tomečková 7, Černá 3, Luzumová 3, Poznarová 3/2, Martinková 2, Hrbková 2, Vítková 2, Crhová 2

Nejlepší střelkyně Černé Hory: Bulatovic 9/1, Djokic 8, Radicevic 7

Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Arntsen, Gullaksen (NOR), diváků: 1000

Radost Černohorek přinesla smutek do českého celku (na snímku Hana Kutlvašrová)