10.6.2011 otevřeno: 2044 x

Play-off o MS 2011: také odveta v režii Černé Hory

České házenkářky dnes nastoupily k odvetnému střetnutí play-off o MS 2011 v Brazílii. Po šestnáctibrankové prohře na domácí půdě pak naše házenkářky na hřišti soupeře již neměly co ztratit, neboť o postupujícím bylo rozhodnuto.

Kvalifikace o postup na MS 2011 - Pljevlja

Černá Hora - Česko 33:26 (16:11), na MS postupuje Černá Hora

České házenkářky mohly do zápasu jít v klidu a pohodě, bez jakéhokoliv tlaku a určitě chtěly dokázat nejen svým soupeřkám, že rozdíl ve skóre z úvodního střetnutí byl přeci jen neadekvátní rozdílu v herní kvalitě obou týmů. Domácí trenér Adžič nechal na úvod zápasu odpočívat největší opory Černé Hory (Popovic, Djokic).

Naše házenkářky vstoupily do zápasu určitě lépe, jejich defenziva fungovala zpočátku na lepší úrovni než tomu bylo v Olomouci a prvních deset minut držely se soupeřkami krok. Nicméně Černohorky postupem času dokazovaly, že v současnosti přeci jen disponují kvalitnějším a širším kádrem, který má navíc mnohem více mezinárodních zkušeností, a postupně získaly první výraznější náskok 7:3. Českým hráčkám pomohl oddechový čas, po kterém třemi brankami v řadě dokázaly v 18.minutě snížit na rozdíl dvou gólů 9:11.

Domácí házenkářky nechtěly před domácím publikem ponechat nic náhodě a opět zapnuly na rychlejší obrátky. Stejně jako v úvodním zápase se jim dařily kombinace spojek a pivota a neomylné pak byly především ze střední vzdálenosti, kdy po jejich střelách mohla brankářka Satrapová jen lovit míče ze své sítě. V tomto směru pak domácí české házenkářky zcela předčily, nám se naopak střelba ze spojek příliš nedařila. I díky tomu pak byl v poločase stav 16:11 ve prospěch Černé Hory.

Ostřelovaná naší branky z prostoru spojek, kde dominovala téměř neomylná Bulatovic, pokračovala i ve druhé půli a nezmohla s ní nic ani vystřídavší brankářka Raníková, která ve 40.minutě nahradila Satrapovou v naší brance. Češky ještě ve 43.minutě držely pětigólovou ztrátu z prvního poločasu, následné minuty se ale našemu celku nevydařily a v pohodě hrající Černohorky dokázaly získat až desetigólové vedení 31:21. V závěrečných minutách jsme pak dokázali využít polevení v koncentraci soupeře a díky třem brankám Hrbkové jsme nakonec v Černé Hoře uhráli proti silnému soupeři přijatelný výsledek 26:33.

Na MS 2011 do Brazílie ale postupuje náš soupeř, který v úvodním utkání v Olomouci zvítězil 42:26.

Komentář trenéra Jana Bašného: „dnes jsme podali lepší výkon než tomu bylo v úvodním zápase. Je jen škoda, že jsme v první půli zahodili spoustu vyložených šancí, zápas tak mohl být ještě vyrovnanější. Ve druhém poločase se nám opět podařilo soupeři přiblížit, ale pak přišly čtyři technické chyby a Černohorky toho opět využily ke zvýšení náskoku. Ale byl to pro nás každopádně poučný zápas, který dokázal, že i s takovým týmem se dá hrát. I když na jeho straně dnes nehrály dvě jeho nejlepší hráčky, kádr byl stejný, se kterým dosáhli na šesté místo na posledním ME. Jsem spokojen, že jsme dnes předvedli lepší herní projev.“

Sestava a branky Česka: Raníková, Ajglová, Satrapová - Tomečková 6, Kutlvašrová 3, Luzumová 3, Poznarová 3/3, Martinková 3, Černá 2, Zámorská 1, Hrbková 3, Vítková, Crhová 1, Adámková, Keclíková 1, Růčková

Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Lythje, Christiansen (DEN), diváků: 1500