5.7.2011 otevřeno: 2145 x

Dorostenci ČR: příprava v Kataru a otevřené ME, to zatím přineslo dvě výhry

Čeští dorostenečtí reprezentanti se v minulém týdnu připravovali na otevřené ME ve Švédsku dvěma zápasy s celkem Kataru. Komentář k těmto zápasům si můžete přečíst v článku. Ve Švédsku zároveň včera začalo ME, kde mají naši házenkáři na kontě již dvě výhry.

Příprava Katar - komentář pro vás připravil trenér Pavel Farář, děkujeme!

Příprava před Open ME ve Švědsku nám opět ukázala, jak je nutné na této úrovni hrát. Do Qataru jsme přijeli jako jednoznační favorité. I když měli hráči delší herní pauzu věřili jsme, že družstvo Qataru porazíme a že to bude dobrá příprava před otevřeným ME. Jenže jak jsem již zmiňoval, do každého utkání se musí jít s maximální koncentrací a nasazením po celých 60 minut.

To se nám v prvním utkání bohužel nepodařilo. Možná i pod vlivem náročnosti tréninků ve Břvích, společně s únavou z cestování a vysokým rozdílem teplot hráči nastoupili do prvního utkání „vlažně“. Jen díky velkému respektu, který z nás soupeř měl, jsme dokázali udržet prvních 15min. vyrovnaný průběh. Poté jsme přeci jen převzali iniciativu a zlepšenou obranou a hlavně rychlým přechodem jsme dokázali soupeři odskočit na poločasových 16:10. Do druhého poločasu jsme ale opět nastoupili volněji. Tentokrát toho ale soupeř využil a převzal iniciativu. Postupně dokázal vymazat náš náskok a to hlavně díky naší špatné koncovce a většímu počtu tech. chyb. Cca ve 20 min. šel soupeř do vedení a utkání dokázal dotáhnout do vítězství. Jednoznačně nás předčil hlavně v nasazení!!!! Nakonec nás dokázal porazit 33:29.

Další stinnou stránkou tohoto utkání bylo zranění M. Škvařila (po příjezdu z Qataru se ukázalo, že je vážnějšího rázu, takže se bohužel nezúčastní ME ve Švédsku).Po tomto utkání jsme museli hráčům opět promluvit do duše a zdůraznit jim, že na této úrovni již není „lehkých soupeřů“ a hlavně se rozhodně neporazí sami.

Do druhého zápasu jsme nastupovali bez zraněného M. Škvařila. Cílem bylo odčinit nepovedené první utkání. Od samého začátku bylo jasné, že toto utkání bude o něčem jiném. I když soupeř tentokrát začal bez respektu, dokázali jsme velmi dobrou obranou hrou a rychlými přechody postupně odskakovat až na poločasovných 17:12. Po změně stran jsme v tomto výkonu pokračovali a navyšovali rozdíl ve skóre. Konečný výsledek 36:24 byl rozhodně potěšující a hlavně jsme praktikovali hru, kterou bychom chtěli předvádět i na ME. Hlavně nasazení, dodržování taktických pokynů a kolektivní výkon byl oproti prvnímu utkání asi tam, kde ho chceme mít. Doufám jen, že si to hráči s sebou převezou i do Švédska.

Za tuto přípravu, která v tomto termínu je pro nás velmi cenná, bych chtěl poděkovat hlavně J. Tkadlecovi a firmě SPORT TRAVEL, s.r.o. Zejména oni se zasloužili o to, že jsme mohli sehrát tato přátelská utkání v tak krásném a pro nás velmi exotickém prostředí. Veškerý servis byl na špičkové úrovni a celá akce byla velmi dobře připravená. Poděkování patří samozřejmě i sportovnímu arálu Břve, kde jsem před odletem našli nové velmi příjemné útočiště. Doufám, že toto dokážeme na otevřeném ME ve Švédsku zúročit.

Do Švédska jsme odcestovali pouze z 15 hráči (povolený počet). Ze sestavy tak vypadl vinou zranění Milan Škvařil. I přesto věřím, že první cíl, kterým je postup ze skupiny, zvládneme a popereme se zde o přední umístění.

ME Open Švédsko

1.utkání: Česko - Moldávie 27:18 (17:6)

Sestava a branky Česka: Hurt, Machalický - Babák 7, Mlotek 5, Krahulec 4, Petrovský 3, Užek 3, Zeman 3, Kasal 1, Šlachta 1, Poloz, Skopal, Sýkora, Syřínek, Tonar

Sedmimetrové hody: 0 - 3/2, vyloučení: 1 - 1

2.utkání: Česko - Polsko 24:16 (18:5)

Sestava a branky Česka: Hurt, Machalický - Babák 6, Mlotek 5, Tonar 4, Krahulec 3, Zeman 3, Užek 2, Poloz 1, Kasal, Petrovský, Skopal, Šlachta, Sýkora, Syřínek

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1, vyloučení: 2 - 4