7.8.2011 otevřeno: 2411 x

Kvalitní příprava juniorek

Juniorské reprezentantky v minulém týdnu dvakrát poměřily své síly s kvalitním celkem Španělska. To se připravovalo na mistrovství Evropy a v rámci přípravy tak zavítalo i do Prahy.

Hodnocení celé akce pro vás připravil trenér Michal Červenka, kterému za jeho informace děkujeme.

Juniorský výběr se sešel ke krátké přípravě zakončené dvěma přátelskými utkáními velmi časně - již na konci července. Původně se mělo jednat o finální fázi přípravy na evropský šampionát. Po neúspěšné kvalifikaci se situace změnila. Jednalo se tedy vlastně o zahájení ročního cyklu, jehož vrcholem bude světový šampionát za 11 měsíců v ČR.

Využili jsme tohoto srazu k vyzkoušení hráček, které jsme pečlivě sledovali při dorosteneckém mistrovství Evropy. Jak Veronika Malá, tak i Eliška Jačková potvrdili nejen v tréninku, ale i v zápase, že mohou být přínosem pro stávající kádr.

Pro hodnocení utkání je nutno vzít v potaz rozdílné fáze přípravy obou družstev. Zatímco soupeřky ze Španělska měly týden před vrcholem sezóny, naše hráčky se nacházely v počáteční fázi přípravy. Výsledky napovídají, že se nejednalo o žádné střelecké dostihy. Zatímco na naší straně byla na vině především špatná koncovka a nerozehranost, soupeř měl problémy prosadit se přes naší kvalitní obranu. Vůbec její pojetí bylo naším příjemným překvapením v obou utkáních a dá se říci, že právě díky němu se smazal rozdíl v kvalitě.

1.utkání: Česko - Španělsko 19:20 (11:11)

Sestava a branky Česka: Roháčková, Müllnerová, Stojarová - Marčíková Z., Kulíšková, Vondráčková 1, Salčáková 1, Malá 1, Novotná 3, Weisenbilderová, Součková 3, Ryšánková 5, Marčíková Š. 4, Kutlvašrová, Jačková 1, Pekařová, Janoušková

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Blanický, Špaček

Sobotní utkání bylo vyrovnané po celou dobu. V prvním poločase jsme vedli až rozdílem 3 branek. Fatální technickou chybou těsně před koncem poločasu jsme se připravili i o přestávkové vedení. Když se soupeři podařilo díky naší střelecké nemohoucnosti jít ve druhém poločase do vedení, vydařilo se střídání brankářek a Müllnerová nás několika skvělými zákroky přivedla nejem zpět do zápasu, ale umožnila nám poprat se i o vyrovnání. I přesto, že jsme měli posledních 15s míč, vyrovnat se nám nepodařilo. Je to škoda, protože takový výsledek by nás jistě povzbudil.

2.utkání: Česko – Španělsko 18:23 (10:12)

Sestava a branky Česka: Roháčková, Müllnerová, Stojarová - Marčíková Z., Kulíšková, Vondráčková, Salčáková 1, Malá 3, Novotná, Weisenbilderová, Součková 1, Ryšánková 5, Marčíková Š. 2, Kutlvašrová 1, Jačková 2, Pekařová, Janouško 3

Sedmimetrové hody: 6/2 - 2/2, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Opata, Haramul

Do nedělního utkání nastoupili soupeřky především v obraně daleko soustředěnější. To nám umožnilo střílet pouze ze středních vzdáleností a protože naše úspěšnost nebyl vysoká, prohrávali jsme v 15.minutě 2:9. Pak však přišlo především obranné procitnutí, které nás dostalo do hry. Několik úspěšných obranných zákroků jsme proměnili v branky z trháků (Malá) a ještě do poločasu bylo téměř srovnáno. Vyrovnaný zápas pokračoval i ve druhém poločase, kdy jsme dotáhli na 15:15 a měli několik vyložených šancí obrátit skóre v náš prospěch. Protože skončily na tyčích branky nebo na výborně chytajících brankářkách soupeře (stejně jako 4 sedmičky), nepovedlo se a zkušenější soupeř dovedl utkání do vítězného konce.

Celkové hodnocení
Vzhledem k fázi přípravy je těžké vybírat jednotlivce. Nicméně naší nejlepší střelkyní v obou zápasech byla Ryšánková a jeí přítomnost byla na hřišti vždy cítit. V obraně si nejvíce rozuměla s Marčíkovou, která si také odehrála své. Velký přínos slibuje Malá na křídle, která zdatně sekundovala Salčákové. Dobré okamžiky střídaly se slabšími obě pravá křídla Janoušková a Novotná. V prvním utkání se dařilo i brankářkám Roháčkové s Müllnerovou. Ze spojek se více prosadila Součková. Na dalších bylo vidět, že se přeci jen jedná o začátek přípravy, a právě proto by nebylo spravedlivé se vyjadřovat k jejich výkonu.