24.9.2011 otevřeno: 1799 x

Mezinárodní turnaj žen: Češky podlehly domácím

Úvod důležité zkoušky před říjnovým startem kvalifikace o postup na evropský šampionát 2012 skončil porážkou českých házenkářek. V prvním duelu Slezského poháru v Chórzowě podlehly domácímu výběru Polska 25:28.

Mezinárodní turnaj Polsko

Polsko - Česko 28:25 (13:14)

Začátek utkání se lépe vydařil českému celku, když na domácích byla před vlastním publikem patrná nervozita. Polky udělaly několik technických chyb, kterých naše házenkářky dokázaly využít a získat tak dvoubrankový náskok. Pak ale několika dobrými zákroky zasáhla brankářka soupeře a Polky srovnaly v 17.minutě na 6:6. Ale i další část hry pak patřila našim házenkářkám, které dokázaly využít přesilové hry a získat čtyřmi góly v řadě vedení 10:6. Polky pak opět zmobilizovaly síly a do konce první půle dokázaly snížit na jednobrankový rozdíl 13:14.

Vstup do druhé půle byl ve znamení dobré polské obrany, kterou se Češkám jen s obtížemi dařilo překonávat. Výsledkem bylo první vedení domácího týmu 18:17. Později pak Polky zvýšily na 20:17, ale naše házenkářky divákům připravily dramatický konec utkání. Do posledních minut jsme držely se soupeřem krok a sahaly po bodovém zisku. Domácí ale nakonec dokázaly utkání dovést do vítězného konce 28:15.

Polsko: Mikszto, Czarna – Załęczna 6, Stachowska, Niedźwiedź 4, Dworaczyk 3, Królikowska, Kocela, Wilamowska 2, Pielesz 1, Zalewska 2, Obrusiewicz 5, Wojtas, Sądej 2, Szwed 3.

Česko: Satrapová, Doláková – Knedlíková 3, Borovská, Luzumová 3, Chrenková 1, Poznarová 1, Růčková 1, Černá 6, Vítková 3, Hrbková 2,  Martinková 5, Stellnerová, Gebreselassie, Crhová, Matoušková.

Rozhodčí: Peter Dvorský, Milan Sivák (Slovensko), diváků: 800

Druhé utkání: Nizozemsko - Island 29:23 (15:11)